Již třetí vzájemný zápas za poslední dva roky svedly týmy Arsenalu a Neugersdorfu. Tentokrát se hrálo na fotbalovém hřišti v Jablonném a v českolipském dresu se představily čtyři nové tváře, Ginzel, Jelen, Janáček a Rudolf.

Česká Lípa – Neugersdorf 1:2 (0:1)

Do vedení šli Němci v 25. minutě, když přímý kop přesně zakončil nejlepší střelec loňské sezóny Saské ligy Stefan Höer. O čtyři minuty později se v souboji zranil Ginzel a s tržnou ránou v obličeji zamířil do nemocnice. Dvoubrankový náskok zařídil Neugersdorfu Thomas Hentschel. Arsenalu se podařilo už jen snížit, z trestného kopu se trefil Jan Broschinský.

Českolipští v závěru dohrávali o deseti, když se po druhé žluté kartě nechal vyloučit Kaňkovský. Vzhledem k tomu, že se jednalo o přípravný zápas, hrálo se opravdu tvrdě. Sudí Řeháček rozdal celkem osm žlutých karet, Kaňkovského dokonce vyloučil a Ginzel si odnesl tržnou ránu.

Do českolipské branky se v prvním poločase postavil Oldřich Meier a s kapitánskou páskou vyběhl na hřiště Ondřej Ginzel. V úvodu utkání se oba týmy dostaly do šancí díky standardním situacím. Nejprve „domácí“ Janáček trefil z přímého kopu zeď, míč se ale odrazil k Parysovi a ani ten neměl přesně seřízená mířidla. Na druhé straně zahrozil z trestňáku Uhlig.

V další slibné příležitosti se před Meierem ocitl Grubhafter, ovšem jeho hlavička minula cíl. Další minuty si pro sebe rezervovali Českolipští. Hradecký mířil z vápna nad branku, po Zemanově průniku se neujala ani Rudolfova střela. A když neuspěl ze standardní situace ani Vrabec, udeřilo na opačné straně. V 25. minutě se Arsenal provinil proti pravidlům a nařízený trestný kop proměnil Stefan Höer – 0:1.

O pár minut později se v souboji u středu hřiště zranil Ginzel a s tržnou ránou v obličeji musel do nemocnice. Místo Ginzla nastoupil Mičkal. Závěr první půle opět patřil svěřencům kouče Kordy. S pokusem Rudolfa si poradil brankář Zelenka.

Ovšem minutu před koncem úvodní části se gólman Neugersdorfu příliš nevyznamenal. Zeman běžel sám na Zelenku, ten při zákroku mimo pokutové území zahrál rukou a sudí Řeháček mu ukázal žlutou kartu. Za následné protesty viděl žlutý kartónek také Uhlig.

Do druhého poločasu naskočil místo Meiera Chadraba a do hry se dostali Brož a Kaňkovský. Chadraba si pořádně nešáhnul na balón a už jej lovil ze své sítě, když ho překonal Thomas Hentschel – 0:2. Na druhé straně se do zajímavé šance dral Brož, ale německý brankář zasáhl včas.

Poté se neujala ani Štálíkova hlavička, ale v 73. minutě se již Českolipští dočkali. Neugersdorf si počínal v rozporu s pravidly a Jan Broschinský z přímého kopu nemilosrdně trestal – 1:2. Po dalším Broschinského centru vznikl v hostujícím pokutovém území závar, ale tentokrát českolipští hráči míč do sítě nedotlačili. Pět minut před koncem běžel z úhlu na Chadrabu Hentschel, ale svou druhou trefu v utkání nepřidal.

V 86. minutě dostal Kaňkovský žlutou kartu, o minutu později však svůj čin zopakoval a zápas pro něj předčasně skončil. V závěru střetnutí se nic podstatného už nestalo, a tak v prvním přípravném duelu odešel Arsenal poražen.

Trenér Arsenalu Daniel Korda: „Myslím si, že zápas byl tvrdší víc, než měl být. Bylo to zbytečně nervózní, což mi trochu vadí, protože jsme potřebovali něco vyzkoušet. Na druhou stranu to bylo do dvacáté minuty docela slušné utkání, vytvořili jsme si nějaké šance. Zranění našeho hráče hru trochu rozbilo. Už jsme tam neměli moc variant. V momentech utkání, kde se hrál fotbal, nám to dalo velkou představu o hráčích, které zkoušíme, obzvlášť ty mladší, protože to bylo pro ně docela těžké. Každopádně máme na čem pracovat a vidíme, kde ještě potřebujeme mužstvo doplnit.“

Zápas nedohrál zraněný Ginzel. Víte už něco blíž o jeho zdravotním stavu? „Ještě nevím. Uvidíme, jestli tam není něco zlomeného. Doufejme, že to bude v pořádku. Bylo to ale zbytečně vyhecované utkání. Je to příprava a my potřebujeme hrát a zkoušet.“

Branky: 73. Broschinský – 25. Höer, 50. Hentschel. Rozhodčí: Řeháček mladší. ŽK: 3:5. ČK: 1:0. Diváci: 100.
Sestava Arsenalu: Meier (46. Chadraba) - Broschinský, Ginzel (29. Mičkal (63. Záleský), Štálík, Parys - Hradecký, Vrabec, Jelen, Janáček - Rudolf, Zeman (46. Brož), (46. Kaňkovský) (Švec). Trenér: Daniel Korda.
Sestava Neugersdorfu: Zelenka – Nessen, Uhlig, Širanec, Rozmajzlova – Heimeccius, Kovařík, Kolan, Heimlich – Höer, Grubhafter (Pöschmann, Kofschenreuther, Hentschel, Hensel, Hädrich, Maivoald, Stibner, Berg).