Radim Věchet, fotbalový útočník a obávaný kanonýr dost nečekaně mění své působiště. Střelec deseti podzimních branek v krajském přeboru za Arsenal Česká Lípa bude minimálně do konce letošní jarní sezony oblékat dres v Doksech!

Deníku to ve čtvrtek potvrdil sám tento letos 29letý hráč. „Ale v Lípě jsem byl spokojený, fungovala tam výborná parta, v kabině ani na hřišti se nedělaly rozdíly mezi staršími, zkušenějšími kluky a těmi mladšími z dorostu," přiznal Radim Věchet.

Proč se tedy rozhodl o změnu dresu? „Protože krátce po skončení podzimní sezony nám vedení klubu sdělilo, že se chce od jara ubírat trochu jinou cestou: zabudovat do kádru českolipského áčka mnohem více svých odchovanců a kmenových hráčů, než tomu bylo doposud. A já byl v Lípě pouze na hostování, takže jsem to pochopil," odpověděl Radim Věchet, který už zítra zahájí zimní přípravu v Doksech. „Dohodli jsme se na půlročním hostování," přiznal Věchet.

Trenér Milan Bubla ještě ve středu v rozhovoru pro Českolipský deník zmiňoval, že by některé posily v mužstvu pro jaro uvítal. Konkrétní jména ale zmínit odmítl. „Pana Bublu znám, trénoval mě v žáčcích a vím, že má na fotbal svůj jasný názor, i když někdy dost přísný metr. Ale to přece není na škodu, když trenér chce, aby hráč odvedl maximum," usmívá se Radim Věchet a na otázku, jak ze svého hlediska hodnotí uplynulý rok, odvětí: „Jsem rád, že se mi vyhýbala zranění, že jsem dal za Lípu, stejně jako Karel Kaňkovský, deset gólů, a že mám zdravou a spokojenou rodinu."

A jaké je jeho největší přání pro rok 2015? „Abych zdárně dokončil studium na vysoké škole, aby se mi nadále vyhýbala zranění a stále mi to střílelo. Teď už tedy za Doksy." (úsměv)

Naposledy nastoupil na dokský trávník 25. září roku 2010 v rámci 8. kola krajské I. A třídy, kdy ještě oblékal dres za Tatran Jablonné. „Tehdy jsme v Doksech uhráli remízu 2:2 a já dal oba góly. Doksy pak právě této sezoně postoupily do krajského přeboru, " vzpomíná si Radim, přezdívaný Ruda.

Kdo ví. Třeba i on bude v létě u dalších postupových oslav týmu od Máchova jezera.