Terén byl mokrý, ale jinak dobře upravený. Na domácích bylo vidět, že již mají na přírodní trávě více odtrénováno. Domácí jsou účastníkem I. A třídy.

Mnichovohradištský SK –
Česká Lípa B 1:2 (1:0)

První vážnější šanci si vytvořil českolipský tým, když Bečvařík přihrál Švecovi, jenž sklepl míč k Řehákovi, ale ten mířil do gólmana. Stejně se vedlo Bečvaříkovi, který po centru Švece z rohového kopu hlavičkoval též do náruče gólmana Moce. Ve 14. minutě vyzkoušel pozornost českolipského gólmana Bahníka Hrdina.

O čtyři minuty později musel odkopem řešit nebezpečnou situaci Rataj, poté co se před Bahníkem objevil Hrdina. Před 26. minutou dvakrát zahrozili domácí, Bahník byl vždy připraven. Jenže vzápětí kapituloval při dalším pokusu Hubače, kterému obrana nechala dost času ke střelbě – 1:0. Po půl hodině hry se za obranu dostal Hrdina a vystřelil přízemní střelu, kterou Bahník v pádu nohama vyrazil.

O čtyři minuty později spálil svoji šanci domácí Hruška, když poslal míč hlavou nad branku z hranice malého vápna. V závěru prvního poločasu Vodrážka těsně minul Mocovu branku z trestného kopu.

V prvních patnácti minutách druhé půle se toho moc na hřišti neudálo. Oba celky hrály převážně ve středu hřiště. Poté se dostali domácí do dvou šancí, nejprve poslal nepříjemnou střelu na Bahníka Krejza a o tři minuty později po přečíslení obrany se snažil Sameš přehodit gólmana a mířil nad branku.

Vyrovnání se českolipští dočkali v 65. minutě, kdy Řehák předvedl nádherný slalom od půlky hřiště, na jehož konci byla přesná střela k levé tyči Mocovy branky – 1:1. O pět minut později Řehák zatáhl balón po levé straně do vápna, ale jeho následný centr na volného Kaňkovského vystihl domácí Hrdina, který poslal míč do bezpečí.

V 73. minutě zahodil domácí Hruška svoji největší šanci: z pravé strany jej našel ve vápně Hubač, jenže ten nikým neatakován mířil nad branku. I při další šanci se Hruškovi nedařilo, jeho nájezd vychytal opět Bahník. Hned z protiútoku šla Lípa do vedení 2:1.

Šťastným střelcem byl Kaňkovský, který hlavou přehodil gólmana Moce. Poté ještě domácí obránce vyhlavičkoval z brankové čáry Bečvaříkovu střelu hlavou. V poslední minutě se snažil o srovnání skóre Lakatoš, mířil ale ke štěstí českolipských těsně vedle pravé tyče.

Branky: 26. Hubač - 65. Řehák, 80. Kaňkovský.
Sestava: Bahník - Bečvařík, Košek, Rataj (46.Půlpán), Pohorský (46.Měšťan) - Švec, Moravčík, Vodrážka, Řehák - Šanda, Kaňkovský.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Menšík: „Zápas hodnotím kladně, hrálo se na těžkém terénu. Myslím si, že jsme si s účastníkem krajského přeboru vytvořili dost šancí. Bylo to o tom, kdo dá více gólů.“

Českolipský trenér Bohuslav Najman: „Myslím si, že jsme do utkání vstoupili dobře, pak jsme se po našich hrubých chybách dostali pod soupeřův tlak. Možná, že to bylo přírodním terénem, na kterém jsme byli poprvé. V prvním poločase byl soupeř lepší, my zase ve druhém, i když domácí stále hrozili.“

Miroslav Dalík