Doksy B - Libotenice 2:3 (1:1)

Utkání se opět hrálo na perfektně připraveném trávníku ve Starých Splavech. Zápas začal oboustranně v rychlém tempu. Domácí brzo zjistili, že proti nim nastoupil houževnatý a tvrdě hrající zkušený soupeř, jehož rychlý útočník Červenka už v 19. min. zúročil přesný centr Dostála 0:1.

Domácí hráče gól trochu zaskočil, ale za pár minut se mladý domácí tým dostal do tempa a diváci zatleskali pěkné individuální akci Davida Skály. Následoval dobře kopnutý trestňák Jakuba Šimona a Roman Švarc z voleje vysoko přestřelil. Ve 37. min. se Jakub Beránek při dalším nájezdu prokličkoval obranou hostů, obešel i gólmana a zasunul míč do branky Libotenic 1:1. Po velmi dobrém zákroku Halgaše na konci první půle ukončil rozhodčí první díl vcelku pohledného utkání.

Úvodní čas druhých pětačtyřiceti minut patřil hostům. Domácí obrana trochu zaváhala a ke střele se dostal Zdeněk Hála a poslal Libotenice do vedení 1:2. Ale za pár minut po dorážce v malém vápně vyrovnal skóre Jakub Šimon.

Poté se hra uklidnila a obě mužstva hrála v poklidném tempu. Za zmínku stojí tvrdá a přesná střela Beránka a výborný zákrok hostujícího gólmana.

Už se zdálo, že se soupeři rozejdou smírně, ale přesnou střelou v 86. min. Tomáš Hála vystavil konečný účet zápasu 2:3.

Zápas to byl velmi užitečný po všech stránkách. Hosté hráli tvrdě po celé utkání a technicky hrajícím domácím tento styl hry moc nesvědčil. Byla to ale dobrá zkušenost.

Branky: 37. Jakub Beránek, 56. Jakub Šimon 19. Jakub Červenka, 50. Zdeněk Hála, 86.Tomáš Hála.

Rozhodčí: Tykva Böhme, Pospíšil. Diváků: 20.

Doksy B/ Staré Splavy: Jaroslav Halgaš Jakub Beránek, Martin Jakša, Martin Horčík, Lukáš Balík, Jiří Prskavec, Martin Vidner, Jan Doubrava, Roman Švarc, Daniel Brda, Matěj Šimon, Jakub Šimon, David Skála. Trenér: Vladislav Chmela.

Autor: Oldřich Beránek