Šestice mužstev z Českolipska zahájila svou podzimní fotbalovou pouť v krajské I. B třídě. Tři body si připsaly Staré Splavy, Doksy B a Dubice, remízu uhrála Horní Police a Valtinov podlehl Rynolticím.

Staré Splavy - Nová Ves 3:0 (1:0)

Utkání začalo svižným tempem, kde se střídaly oba celky v útočné aktivitě. Ale obrany obou mužstev pracovaly dobře. Postupně se domácí dostávali do tlaku, který ve 13. minutě korunoval Pergl nádhernou hlavičkou 1:0.

Hosté po obdržené brance byli chvilku v útlumu, ale postupně hru vyrovnali, takže se musel předvést brankař domácích Halgaš, který vyřešil pár nebezpečných centrů a dorážek. V této fázi byla hra vyrovnaná a obě mužstva si vytvořila několik příležitostí, kde hlavně šance Bečvaříka a Pergla hodně volaly po gólu.

Začátek druhého poločasu měli pod kontrolou splavští hráči, ale soupeř postupně přebral iniciativu a vytvořil si územní převahu. Obrana domácích hrála velice dobře, a když se hostům přece jen podařilo splavské zadáky přehrát, tak svůj tým podržel Halgaš, který mužstvu svými zákroky dodával klid.

Už se zdálo, že toto utkání skončí nejtěsnějším výsledkem, když si na krásný centr Švarce naběhl Jantač a nádhernou hlavičkou zvýšil na 2:0. V závěru pak ještě Chlumecký výstavní střelou stanovil konečný výsledek na 3:0.

Branky: 13. Pergl, 83. Jantač, 87. Chlumecký. Rozhodčí: Bukvička. ŽK: 2:2. Diváků: 90.

Staré Splavy: Halgaš - Vidner, Sameš, Miler, Pergl (67. Jantač), Treutner, Vítek, Šimon, Švarc, Bečvařík (86. Hupka), Chlumecký. Trenér Chmela.

Doksy B /Jestřebí - Bukovany 3:1 (1:0)

Doksy B/Jestřebí - Bukovany 3:1. Domácí Picek R. se snaží obejít bukovanského Najmana.Domácí nováček podal bojovný výkon a po většinu utkání měl více ze hry, vytvářel si slušné šance, ovšem se zakončením to bylo špatné. Hosté zahrozili dvakrát, a to střelbou ze střední vzdálenosti, ale gólman Kadlec obě příležitosti zlikvidoval. Míč lovil ze sítě až za stavu 3:0 po chybě domácích stoperů. To ale domácí rezervě nevadilo, protože si připsala první tři body v I. B třídě.

Branky: Měšťan, Picek Fr., Kýček D. - Kýček L. Rozhodčí: Mareček P., Tykva, Klimt.

Doksy B: Kadlec - Drábek, Kolařík, Picek O., Cenger Němec, Picek R., Picek Fr., Měšťan (69. Procházka) Kýček (76. Vokoun), Pilař (82. Švec J.,) Trenér Kolář.

Dubice - Rozstání 1:0 (1:0)

Zápas nezačal pro domácí dobře, neboť už v 8. minutě musel střídat zraněný Bárta, kterého nahradil Székely, a tím se útočný hrot Dubických značně otupil. Domácí si proti zdatnému soupeři, za něhož v útoku nastoupil Martin Roll ze Stráže, odkud odešel na hostování, dokázali vytvořit několik šancí.

V 10. min. přešel Vodrážka na pravé straně přes dva protihráče, odcentroval na Gorola, ten postrčil balón Hájkovi a jeho střela šla těsně vedle tyče. Pět minut nato Škach překopl obranu hostí, za kterou si zaběhl Gorol, jeho prudkou střelu po zemi brankář Kotlár neudržel, k odraženému míči se dostal Podrazil a ten jej poslal do sítě 1:0.

Domácí pokračovali v útočné hře, Podrazil dvakrát střílel vedle a Gorol nedotáhl svůj brejk do úspěšného konce. Ve 34. musel opustit hrací plochu zraněný Vodrážka, kterého nahradil D. Kulha. Od tohoto okamžiku začali přebírat režii utkání hosté.

Ve 40. fauloval Škach na hranici vápna a Passianův povedený trestný kop přes zeď k tyči Košťák bravurně vyrazil. Ještě větší šanci měl ve 44. minutě Roll, i jeho střelu z bezprostřední blízkosti brankář zlikvidoval.

II. poločas začali hosté opět náporem a nejvíce zaměstnaným hráčem byl domácí Košťák. Nejprve chytil střelu Smrže a hlavičku Jirouše z malého vápna, která šla pod břevno, stačil vyrazit na roh. Domácí mohli své vedení pojistit v 77. min., kdy Škach našel ve vápně osamoceného Gorola, ale ten, ačkoliv byl úplně sám před Kotlárem, branku přestřelil.

V závěru se hosté odhodlali k drtivému náporu a přitlačili domácí celek na jeho polovinu. Košťák dvakrát vychytal hostujícího kapitána, jenž mu nejprve pořádně vyprášil rukavice střelou z velkého vápna, a pak v 88. min., kdy na něj Passian postupoval sám a chtěl jej obloučkem přehodit, jenže dubická opora v bráně se vyšponovala a míč stačila vytěsnit nad břevno.

Poslední šanci na vyrovnání měl Mikeš po centru Rolla, ale jeho hlavička z malého vápna přeletěla domácí branku. A tak Dubičtí uhájili své jednobrankové vítězství, za které mohou poděkovat především svému brankáři.

Branka: 15. Podrazil. Rozhodčí: Marek. ŽK: 2:0. Diváků: 100.

Dubice: Košťák - Rajšner, Proch, Škach, Třešňák - Gorol, Hájek, Podrazil, Kulha M. - Bárta (Székely), Vodrážka (Kulha D.).

Rynoltice - Velký Valtinov 5:1 (1:0)

„Výsledek je sice jasný, ale neodpovídá hře," potvrdil trenér vítězů Jaroslav Vacek. Nováček z Valtinova byl patnáct minut lepší, měl několik šancí a nastřelil tyčku. „Kdybychom v této fázi zápasu vedli o tři čtyři góly, nikdo by se nedivil," potvrdil sekretář Petr Chmelař, jenž doplnil, že v 15. minutě byl ve vápně Rynoltic evidentně faulován Horáček. „Ale nic se nepískalo," divil se.

Vzápětí se domácím podařilo po skrumáži vstřelit gól zásluhou Jaroslava Vacka. Oba celky zdobily rychlé průniky do obran a v 55. Valtinov zásluhou L. Ptáčka vyrovnal. Gól hosty ještě více nabudil a v 65. opět nastřelili tyč.

Za tři minuty předvedl rychlý únik Pudil, který byl zastaven faulem a z nařízené penalty Roman Zeidler dostal domácí opět do vedení. A za pět minut po centru Pudila střílel přesně Zeidler 3:1. „Potom už se naše hra sesypala a my inkasovali další dva góly," přiznal Petr Chmelař.

Branky: 68. z pen., 70. a 83. Zeidler, 16. Jar. Vacek, 88. Spurný 55. Ptáček. Rozhodčí: Háša, ŽK: 1:0. Diváků: 70.

Velký Valtinov: Vimer - Košek, Wágner, Bezděkovský, Merta - Horáček, Hruška, Opršal, Ptáček - L. Štembera, Zelený (Sucharda, Kovalec).

Vratislavice - Horní Police 1:1 (1:1)

Hrálo se na umělé trávě v Doubí a domácí trenér Miloslav Ulihrach zde představil omlazený tým. Soupeři byli vyrovnaní, hra Vratislavic byla kostrbatá, hráči chybovali v přihrávkách. Po hrubé chybě obrany se hosté dostali do vedení, které snaživě bojující domácí vymazali po skrumáži a chladnokrevné dorážce Valenty.

Síly domácím ubývaly, ale i tak se dokázali vzchopit a po přestávce zatlačili soupeře. S přibývajícím časem přišly gólové šance, které však Vratislavičtí nedokázali využít. Police byla naproti tomu nebezpečná v brejkových situacích, ale ani ona se netrefovala.

Branky: 28. Valenta 17. Flieger. Rozhodčí: Ujka. Diváků: 30.