Do Máchova kraje přicestoval tým z Českého ráje, jehož renomé a jediná prohra v soutěži slibovala dobrý fotbal. To proto, že domácím se začalo dařit a zejména střelci úvodních minut Jakubu Šimonovi, který opět nezklamal a po 79 vteřinách vstřelil vedoucí gól domácích. Ondřej Brodský vybojoval míč ve vápně hostí, přihrál Šimonovi, jenž z pěti metrů do protipohybu brankáře Prokopce skóroval – 1:0.

Doksy - Rovensko 4:0 (2:0)

Ve třinácté minutě prošel celou domácí obranou Lukáš Malý a vystřelil z patnácti metrů, Kotyk střelu vyrazil a Malý z dorážky vysoko přestřelil. Další šanci měl domácí Michal Kulha. Prokličkoval se až na hranici šestnáctky, ale v poslední fázi si dal míč dál od nohy než bylo třeba.

Po třiceti minutách se hrál pohledný fotbal, obě mužstva prokazovala své fotbalové umění. Ve 40. minutě Jakub Šimon vybojoval míč na místě levého křídla, obehrál beka a od brankové čáry podél branky našel ostrým centrem Tomáše Polívku. Oba aktéři prokázali kvalitu v koncovce a Doksy vedly 2:0.

Poslední akce v prvním poločase patřila hostujícímu Aleši Krejčíkovi, jehož střela ze třiceti metrů zprava obloučkem mířila pod břevno a Kotyk měl dost práce vytěsnit balón na roh.

V 52. minutě střídající Radek Chlumecký přihrál na hranici velkého vápna Matěji Šimonovi, ten zatáhl míč doprava a i když byla střela signalizovaná, gólman Prokopec šanci nedostal – 3:0.

Po této brance hostům ubývalo sil a začali prožívat defenzivní dobrodružství. Dokští borci předváděli parádní fotbal, soupeř začal být pod větším tlakem a nebýt nerovného terénu, tak v některých momentech mohli domácí skóre zvyšovat.

Toho se dočkali diváci až sedm minut před koncem zápasu, kdy se Dokští prezentovali rychlým útočným fotbalem. Michal Vaňátko dlouhým autovým vhazováním našel ve vápně Radka Chlumeckého a jeho střela hlavou skončila v síti u vzdálenější tyče – 4:0.

Trenér Doks Michael Šimek: „Soupeř, zejména ve druhé části hry, nás moc nenapadal a nechal nám prostor na rozehrávky. Také nám hodně pomohla naše první branka. Šli jsme za vítězstvím, přežili jsme dvě soupeřovy šance a měli trochu štěstí.“

Trenér Rovenska Jaroslav Mencl: „Svaz nařídil odehrát dvě utkání ve třech dnech a my jsme potřebovali delší regeneraci sil, což bylo vidět na pohybu hráčů. Domácí byli rychlejší a důraznější.“

Branky: 2. Šimon Jakub, 40. Polívka, 52. Šimon Matěj, 83. Chlumecký. Rozhodčí: Kovářová, ŽK: 1:0. Diváků: 150.
Doksy: Kotyk - Šimon Matěj (87. Kutílek Patrik), Vaňátko Michal, Polívka, Novák, Kulha, Šimon Jakub, Horčík Michal, Burian, Zoubek (82. Plachý Jura), Brodský (49. Chlumecký).

Další zápasy krajského přeboru:

Hrádek - Sedmihorky 3:0 (0:0)
Branky: 59., 69. a 83. Švejkovský. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 2:0. Diváků: 80.

Višňová - Přepeře 1:1 (0:0)
52. Kutílek - 72. Nesvadba. Rozhodčí: Hron, ŽK: 1:3. Diváků: 100.

Semily - Frýdlant 0:0
Rozhodčí: Paulus, ŽK: 4:3, ČK: 79. L. Stýbal (F). Diváků: 90.

Skalice - Bílý Kostel Kostel 6:2 (4:0)
Branky: 2., 42. a 61. Martínek, 19. a 37. Lebruška, 89. Kraus - 65. Ďuriš, 87. Studnička. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 3:5, ČK: 26. Resl (BK). Diváků: 160.

Velké Hamry - Železný Brod 6:1 (5:0)
Branky: 4., 6., 40. Hlubuček, 9. Rudolf, 44. Šidlo, 87. Mihálik - 77. Kysela. Rozhodčí: Zitko, ŽK: 1:1. Diváků: 150.

Krajský přebor Libereckého kraje.Zdroj: Deník