Nejhorší za několik posledních let je nyní situace s fotbalovými rozhodčími na českolipském okrese. Otevřeně to tvrdí předseda Komise rozhodčích OFS Č. Lípa Ladislav Böhme. „Neříká se mi to lehce, ale je to tak. Mladí adepti přestávají mít o rozhodcovské funkce zájem, postupně končí, a tak zůstavají jen ti starší, což není dobré,“ přiznává Ladislav Böhme.
Podle jeho slov právě vinou úbytku „mužů v černém“ ztrácí českolipský okres svou pozici i v Libereckém kraji. „Ale to není jen případ České Lípy nebo Liberce. Na úterním srazu rozhodčích jsme se například dozvěděli, že v Hradci Králové během posledního půl roku skončilo pětadvacet sudích.“
Okresní soutěže právě dnes zahajují svůj nový soutěžní ročník. Budou rozhodčí na hráče přísnější?
Mám vážné obavy, že se nezpřísní nic. Budeme rádi, a to říkám zcela otevřeně, když všechny zápasy vůbec obsadíme.
Budete se snažit obsazovat tzv. krizové zápasy a sousedská derby zkušenými sudími?
Pokud to jen půjde tak určitě ano. Ale opět říkám, že za dané situace nejsem optimista, protože všichni dnes dávají přednost své práci a rodinám a my nikoho nemůžeme nutit.
Co byste chtěl jako předseda říct na závěr?
Přeji všem rozhodčím, oddílům i hráčům hodně úspěchů a žádám je, aby se v nadcházejícím soutěžní ročníku chovali na hřišti i mimo něj rozumně a slušně.


Zařazení členů KR OFS Č. Lípa v podzimní části 2007/8.
Rozhodčí
LKFS: BROŽ Vojtěch, GERMAN Robert ml., HYBLER Lukáš, KAREL Josef ml., KLIMT Pavel, MAREK Miloš, MILNER Michal, POPPR Zbyněk, ŘEHÁČEK Lubomír, TYKVA Lukáš, UJKA Jakub, SPÁNYIK Alexandr.
OFS Č. Lípa: BEČVAŘÍK Jiří, BITALA Josef, BÖHME Ladislav, BRYCH Vlastimil, ELIÁŠ Pavel, GERMAN Robert st., JANKECH Pavel, JANOUCH Lukáš, JANOVSKÝ Michal, JÁNSKÝ Josef, KAPOUN Karel ing., KRÁL Jaroslav, MAREČEK Karel ing., MAREK Zdeněk, MENGR Jiří, MEČÍŘ Jiří, NEŠNĚRA Filip, OTČENÁŠEK Pavel, POSPÍCHAL Jaroslav, PLUHAŘ Václav, RÁC Miroslav, ŘEZÁČ Josef, ŠTRÉBL Václav, TÁBORSKÝ Josef, VŠECHOVSKÝ Jan, ZVĚŘINA Jan.
Delegáti ČMFS
I. Gambrinus liga a II. liga: FISCHER Karel
LKFS: FISCHER Karel, MAREK Zdeněk, TÁBORSKÝ Josef, VŠECHOVSKÝ Jan.

Sport není to jediné co by Vás mohlo zajímat - další zprávy z regionu najdete zde