Sedmnácté a osmnácté kolo Celostátní ligy sálové kopané futsalu, které proběhlo ve Varnsdorfu, se jedinému zástupci českolipského okresu opravdu vydařilo. Celek FK Adria Nový Bor totiž vyhrál oba zápasy a v tabulce poskočil na devátou příčku. Naopak hráčům domácího JK Trans Varnsdorf tato dvě kola vůbec nevyšla.

Po porážkách od Nového Boru a jasného lídra Chemcomex Praha se ještě více přikovali k samému dnu tabulky.

Ve varnsdorfské sportovní hale bojovaly tyto celky JK Trans Varnsdorf, Chemcomex Praha, FK Adria Nový Bor a Sico Jilemnice.

V důležitém duelu porazili domácí tým

Důležitý zápas sehrál Varnsdorf proti Novému Boru. Svěřenci trenéra Pavla Šišky museli vyhrát, pokud chtěli pomýšlet na úprk z poslední příčky tabulky.

Nový Bor šel do zápasu s vítězstvím proti silné Jilemnici. A už v sedmé minutě je dostal do vedení Abrhám. Poté se hrála vyrovnaná partie, skóre srovnal v posledních vteřinách poločasu Jiří Beránek.

Druhý poločas začal pro domácí ještě lépe. Opět Jirka Beránek pěknou střelou pod břevno nedal šanci Radkovi Ranglovi v brance Adrie. Varnsdorf držel vedení do 35. minuty.

close Mužstvo FK Adria z Nového Boru zaskočilo domácí tým z Varnsdorfu. zoom_in Hosté po závaru dokázali vyrovnat, šťastným střelcem byl Štorc. Domácí si pak kalich hořkosti vypili do dna v poslední minutě. Jaráb tvrdou střelou z přímého kopu překonal Radima Petráka a Nový Bor vyhrál 3:2.

Adria se nezalekla ani Jilemnice

V dalším utkání čekal na FK Adria tým Jilemnice. Obě družstva začala útočně a hned na začátku utkání dala po jednom gólu. V jedenácté minutě dali hosté pěkný gól hlavou a začínali mít herně navrch. Zlomová minuta zápasu byla osmnáctá: domácí neproměnili devítimetrový kop a za chvíli zvýšili hosté Ernekerem na 3:1.

V druhém poločase Novoborští zvýšili na třígolový rozdíl a o vítězi nebylo pochyb, a to i přesto, když Jilemnice snížila na 2:4, protože Adria taktickou hrou vítězství udržela a díky šestibodovému zisku se odpoutala od sestupových vod. A dokonce má šanci zaútočit na celkové 8. místo, zajišťující účast v play-off!

Celý program odřídila trojice rozhodčích Antonín Nepraš, Jakub Hradil, Jiří Stechmüller, delegátem byl Jiří Bukovanský.

Do závěru základní části Celostátní liga sálového fotbalu futsalu zbývá Novoborským sehrát už jen tři utkání, ve všech se představí v hale Slavie Praha.

Tuto sobotu od 19.15 hodin nastoupí proti Brnu a 2. února změří síly s mužstvy SF TRIVEL Klatovy a BOMBARĎÁCI Větřní.

close Výsledky 17. a 18. kola a tabulka. zoom_in