V tabulce poslední FK Cvikov na hřišti prvních Rynoltic sice i bez vyloučeného Ivana Pelce senzačně vedl 2:0 a v poločase ještě 2:1. Po třetím gólu v síti gólmana Jiřího Machačného se ale hosté sesypali a nakonec mohli být rádi, že neinkasoval desítku…

Ještě ostudnější porážku 0:7 schytala na jaře znovuzrozená Stráž pod Ralskem, která padla doma s FC Pěnčín.

„Totální propadák…,“ netajil zklamání domácí sekretář Ladislav Poncar. Už ve 2. minutě si dal vlastní branku Roll, což domácí hráče natolik rozhodilo, že předvedli žalostný výkon.

„A to ještě mladý brankář Vojta Tulis chytil čtyři tutovky. Naše obrana na rychlé protiútoky Pěnčína, který hrál celých 90 minut naplno, zkrátka nestačila, a proto nás tento soupeř v tabulce přeskočil,“ konstatoval Poncar.

Výsledky I. A třídy:

Rynoltice - Cvikov 7:2 (1:2)
Branky: 53., 66. a 75. Trnka, 86. a 87. J. Vacek, 38. T. Vacek, 49. Čeřovský - 6. Petrus, 21. Vávra. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 1:4, ČK: 27. Pelc (C). Diváků: 100.
Cvikov: Machačný Jiří - Adlt Michal, Žák Martin, Novotný Miroslav, Houfek Josef, Halčin Lukáš, Vávra Michal, Petrus Vladimír, Bosák Pavel, Starý Jan, Pelc Ivan (Machačný Stanislav).

Stráž pod Ralskem - FC Pěnčín 0:7 (0:3)
Branky: 25., 56., 61. a 87. Hušek Roman, 2. Roll Martin (vlastní), 36. Pumrle Luboš, 42. Ferenc Patrik. Rozhodčí: Pánek, ŽK: 0:2. Diváků: 70.
Stráž pod Ralskem: Tulis Vojtěch - Sedláček Matěj, Košťál Tomáš, Špivák Roman, Mitáč Jan, Věchet Radim, Brož Zdeněk, Poláček Jakub, Roll Martin, Cerman Tomáš, Šindelář Marek (Biedermann Norbert, Hanoušek Martin, Komárek Dominik).

Krásná Studánka - Doubí 0:5 (0:1)
Branky: 20. a 63. Haunold, 56. Vlach, 58. Benda, 65. Zeman. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 2:0. Diváků: 40.

Desná - Ruprechtice 4:1 (3:1)
Branky: 3. Pfeifer, 18. Mejsnar, 37. V. Kořínek z pen., 90. Sekanina - 22. Vencl. Rozhodčí: Zboroň, ŽK. 3:1. Diváků: 120.

Košťálov-Libštát - Lomnice 2:1 (1:1)
Branky: 28. Cerman, 71. Stehlík - 6. Fedorko. Rozhodčí: Pešava, ŽK: 0:4. Diváků: 150.

VTJ Rapid Liberec - Mšeno B 1:2 (0:1)
Branky: 53. Jech - 30. Šich, 77. Brož. Rozhodčí: Pavlů, ŽK: 1:1. Diváků: 50.

Velké Hamry B - Hejnice 2:2 (0:1)
Branky: 56. Štětkář, 78. Prousek - 14. D. Neumann, 64. Sirůček. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 2:0. Diváků: 100.

I. A třída Libereckého kraje.Zdroj: Deník