Zbývající zápas D. Libchava – Jestřebí (0:2) se odehrál již minulý víkend v rámci 18. kola okresního přeboru. Překvapení se zrodilo na hřišti českolipské Lokomotivy, jež hostila rezervu Doks. Domácí záloha (IV. třída) svého rivala porazila 3:1, když ještě 15 minut před koncem byl stav nerozhodný 1:1.

Fiaskem pro Kravaře skončila pohárová konfrontace s „béčkem“ Cvikova, naopak se vztyčenými hlavami odešli ze hřiště po těsné prohře 0:1 od Horní Police hráči Tuháně.

Loko Č. Lípa B – Doksy B 3:1 (0:0)
Vyrovnaný zápas trval až do 75. minuty. Úvodní branku vstřelil po hodině hry Martin Denk, deset minut nato hosté využili zaváhání gólmana a srovnali. Skvělý tah se střídáním vyšel trenéru Martinu Pelcovi, který poslal na trávník Ondřeje Frimla, který oživil hru v českolipské ofenzívě a dvěma góly zajistil postup. Branky Loko: Friml 2, Denk. Rozhodčí Jánský.

Tuhaň – H. Police 0:1 (0:0)
Jediný gól zápasu zařídil v 80. minutě David Kalina, jenž se v závaru před brankou Tuhaně nejlépe zorientoval a jeho dorážka byla přesná. Domácí však byli účastníkovi II. třídy po celou dobu více než vyrovnaným soupeřem. „Zahodili jsme v první půli tři jasné šance a hostům prakticky nic nedovolili. Je to škoda, chtěli jsme jít v poháru dál. Ale ostudu jsme neudělali, což nás těší,“ sdělil Deníku kapitán Jan Černý. Branka: 80. Kalina. Rozhodčí Hrbáček.

Cvikov B – Kravaře 8:0 (3:0)
Cvikov byl posílen několika fotbalisty z prvního týmu, avšak dlouho se nemohl prosadit. „Jeli jsme do Cvikova jen s devíti hráči, přesto jsme drželi čisté konto zhruba do 35. minuty. Pak domácí třikrát skórovali a po změně stran nás normálně rozebrali,“ otevřeně přiznal Jaroslav Kříž, první muž kravařského klubu.

Semifinále okresního poháru je na programu 20.května od 17.30 hodin. V něm se střetne Cvikov B s Jestřebím a Lokomotiva Č. Lípa B vyzve Horní Polici. Finále se uskuteční 16. června.