Projekt Trainer Rout - Seminář fotbalových trenérů - chce nabídnout všem, kteří mají zájem rozšiřovat své znalosti a poznatky v tomto sportovním odvětví, nové metody, postřehy, trendy a informace od osobností z fotbalového prostředí, které působí v České republice i v zahraničí.

„V souvislosti s organizací našeho fotbalového kempu si uvědomujeme, že fotbalové mládeže příčinou různých vlivů ubývá. O to víc je důležitá práce trenérů. Chceme jim proto těmito semináři a besedami dát možnost rozšířit obzory, umožnit jim setkání s s lidmi, kteří s mládeží pracují na celorepublikové úrovni. Dokázat jim, že je potřeba na sobě stále pracovat a že každý nový poznatek zařazený do tréninkového procesu může mít pozitivní vliv na růst jejich svěřenců,“ uvádí Martin Hanoušek, jeden z organizátorů.

První ze seminářů se koná ve sportovním areálu ZŠ a MŠ v Zákupech ve čtvrtek 1. července od 17 hodin za účasti PhDr. Zdeňka Sivka, který je členem prezidia Unie českých fotbalových trenérů.

Druhý seminář, který se bude konat na konci července, povede Jakub Dovalil, trenér reprezentace České republiky do jedenadvaceti let. Více informací naleznou zájemci na webových stránkách: www.trainerrout.wbs.cz. Projekt se koná ve spolupráci s OFS Česká Lípa a Libereckým krajským fotbalovým svazem.