Významnost tohoto duelu byla v soupeření okresních mužstev. Oba týmy se usadily v klidných vodách tabulky a výsledek závěrečného zápasu soutěže již nemohl nic podstatného změnit.

Skalice - Doksy 2:2 (1:2)

Než se domácí rozkoukali dovolil si Jakub Šimon své pověstné sólíčko po levé straně, protáhl míč kolem tří beků a jeho střela zapadla u zadní tyče do branky 0:1.

Příštích dvacet minut obě mužstva předváděla zajímavé průniky s méně zajímavou střelbou. U domácích ve čtrnácté minutě nedoskočil rybičkou Štádler ve vápně prudký centr zleva a o minutku později na druhé straně nedal stoprocentní šanci Kukla z Kulhovy přihrávky.

V 25. minutě domácí faulovali pět metrů před hranicí pokutového území. K trestnému kopu se postavil Ondřej Vacek a zatočil míč přes zeď k tyči 0:2.

Hosté hráli aktivní, kombinační fotbal. Domácím se dařilo méně, působili nekoncentrovaně, a když Lukáš Demke dal gól, bylo to z ofsajdu. V 41. se podařil Skalici dokonalý brejk. Pollach poslal chytrý míč do běhu Lebruškovi, jenž ve vápně udělal kličku Kotykovi a pohodlně skóroval 1:2.

Po změně stran se domácí pustili do soupeře, přidali na důrazu a bylo znát velkou touhu po vyrovnání.

K výraznější akci došlo v 51. min. Po faulu Doks za hranicí šestnáctky nařídil rozhodčí pokutový kop, který s jistotou proměnil Lukáš Martínek 2:2.

Skalice – Doksy 2:2 (1:2).Poté se dalších třicet minut bojovalo, kdo s koho. Pohledné akce Štádlera či Lidmily podporované Martínkem a na druhé straně šance Mirka Kukly, Jakuba Šimona z přihrávek Šťastného i Ondřeje Picka, však ke gólům nevedly, a tak oba soupeři přijali zaslouženou remízou.

Před koncem zápasu si šel zahrát i trenér domácích Zdeněk Baťka, zřejmě ve snaze strhnout vítězství na svou stranu. V 87. min. na hranici velkého vápna hostí nevybíravě fauloval protihráče podražením zezadu bez zjevné snahy hrát s míčem, za což obdržel pouze žlutou kartu a Ondřej Vacek v roli mstitele vyfasoval za strčení do Baťky v přerušené hře otevřenou dlaní do oblasti hrudníku také žlutou kartu. Jenže ta byla již druhá, a proto musela následovat karta červená.

Tento incident byl skvrnou na slušném utkání posledního kola krajského přeboru.

Ohlasy trenérů

Trenér Doks Michael Šimek po remízovém utkání ve Skalici řekl: „Poslední zápas v sezóně se nám celkem vydařil. Skalice má samozřejmě kvalitní tým, a proto s remízou panuje spokojenost. Pětatřicet bodů v dlouhodobé soutěži je možná maximum, jehož jsme mohli dosáhnout. A červená karta pro Vacka? To byla z jeho strany nedisciplinovanost. Tohle musí každý hráč ustát."

Skalický trenér Zdeněk Baťka pro Deník zhodnotil sobotní derby s Doksy následovně: „Remíza 2:2 je spravedlivá. My jsme kvůli laxnímu přístupu a slabému nasazení většiny hráčů nezvládli úvodních dvacet minut, proto jsme prohrávali 0:2. Ale pak byly šance, které si vypracovali Martínek, Pollach, Štádler a Demke, načež jsme zaslouženě snížili po krásné akci zásluhou Ondry Lebrušky, jenž dal gól do prázdné brány. A zasloužené vyrovnání na 2:2 přišlo z nařízené penalty po faulu na Lebrušku, kterou proměnil Lukáš Martínek. Poté jsme zákonitě chtěli strhnout vedení na svoji stranu, proto jsme otevřeli obranu, čímž jsme hostům umožnili přechod do rychlých brejků, naštěstí soupeř nás za to nepotrestal."

Ohledně inkriminovaného momentu z 87. minuty, kdy Zdeněk Baťka v roli střídajícího hráče fauloval před skalickou šestnáctkou dokského Šestáka, což vyvolalo přímo tsunami nevole, skalický kouč uvedl:

„Prošel jsem do vápna Doks, kde jsem míč ztratil, a tak, ve snaze získat ho zpátky, jsem protihráče zfauloval. Ano, oprávněně jsem za ten zákrok dostal žlutou kartu, ovšem následná reakce většiny dokských hráčů mě slušně řečeno hodně zaskočila. Škoda, že se toto jinak poklidné prestižní derby dohrávalo v takto emotivní atmosféře. Vždyť nám, ani Doksům prakticky už vůbec o nic nešlo."

Branky: 41. Lebruška, 51. Martínek (pen.) - 3. Šimon J., 25. Vacek O. Rozhodčí: Pavlů Milan, Blaschke Jiří, Kowalik Krištof, ŽK: 2:2, ČK: 88. Vacek (D). Diváků: 190.
Skalice: Volek - Lebruška, Demke, Havlásek, Všetečka, Štádler (85. Baťka st.), Kliment, Pollach, Martínek, Lidmila (56. Baťka ml.), Sinkovskyy. Trenér: Baťka Zdeněk st., vedoucí: Dvořák Robert.
Doksy: Kotyk - Vaňátko Michal (46. Konečný), Šesták, Kulha, Šimon Jakub, Kukla, Picek, Vacek Ondřej, Šimon Matěj, Šťastný, David (46. Švec Josef). Trenér: Šimek Michael, vedoucí: Kapoun Karel.

Višňová - Česká Lípa 1:0 (1:0)

Českolipský Arsenal zakončil sezonu těsnou porážkou na neoblíbeném hřišti ve Višňové. Hrálo se v dobrém tempu a po centru domácího Lachmana přestřelil Tomáš Mazánek. Pak se činil višňovský gólman Vykoukal, který nadvakrát likvidoval šanci Štálíka. Štálík poté ještě přestřelil z trestného kopu.

Ve 32. minutě rohový kop Soukupa v šanci minuli Štrbák i Netolický. Pak Soukup vybídl Zajíčka, který unikl a po sólu zblízka netrefil bránu. V podobné šanci se objevil i Štrbák, ale pověstný gólový zabiják selhal. Nakonec se ale Višňové podařilo vstřelit gól. Po úniku Lachmana jeho centru pálil z první bombou přesně Tomáš Mazánek.

Techničtější hosté naráželi na bojovně laděné domácí, kteří zahrozili Soukupovou ranou z trestného kopu, která lízala břevno. Velký den měl brankář Vykoukal, jenž vychytal osamoceného Müllera. Další šanci hostujícího Müllera kryl Vykoukal, a ten ještě v poslední minutě zachránil domácím body při šanci Vodrážky.

Branka: 42. T. Mazánek. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 3:2. Diváků: 100.

Další zápasy krajského přeboru:

Frýdlant - Chrastava 0:9 (předehráno)

Sedmihorky - Lomnice 2:0 (1:0)
Branky: 16. Kroupa, 76. vlastní. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 2:1. Diváků: 150.

Bozkov - Velké Hamry 3:4 (2:2)
Branky: 15. Tuma, 45. Prousek, 78. vlastní - 28., 76. a 86. Hlubuček, 19. Barcuch. Rozhodčí: Ujka, 2:3. Diváků: 80.

Košťálov - Mšeno 4:5 (2:2)
Branky: 30., 44. a 81. Cerman, 52. Janata - 12. a 17. Svoboda, 66. Matoušek, 77. Filip, 93. Hartman. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 3:6. Diváků: 80.

Hejnice - Železný Brod 2:3 (1:1)
Branky: 7. Sirůček, 88. P. Neumann - 34. Holeček, 50. Grebeníček, 81. Aubrecht. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 3:3. Diváků: 80.