Sedmé místo se ziskem 24 bodů po podzimní části divizní skupiny B obsadili fotbalisté FC Nový Bor. Zda je to úspěch či naopak, o tom, ale i o dalších věcech, jsme si povídali s trenérem Michaelem Šimkem a vedoucím mužstva Miroslavem Vokálem.
„Cílem bylo získat 27 bodů, čímž bychom vyrovnali bilanci z jarní části, ve které jsme dosáhli historického umístění. Nepochybuji, že jsme tuto bodovou hranici klidně mohli překonat, jenže nevyšly nám hlavně tři zápasy venku a to v tomto směru rozhodlo,“ vrátil se k nepovedeným utkáním s Teplicemi B (2:4), Českým Brodem (1:3) a Litvínovem (0:1) novoborský kouč, jenž tým z města sklářů převzal přesně před rokem. „Kdybychom dali v těchto zápasech první gól my, neprohráli bysme.“
Pojďme k hodnocení výkonů některých hráčů. Jací byli gólmani?
Šimek: Musím říct, že oba byli skvělí. Chadraba odchytal jedenáct zápasů, ve kterých střídal výborné výkony s méně dobrými, ale to se stává každému brankáři. Jinak si myslím, že má před sebou slušnou budoucnost. Milan Szabo nastoupil pouze ve čtyřech utkáních, protože nějakou dobu laboroval se zraněními, ale jinak je to pořád výborný gólman a hlavně úžasný človek. Takového mančaft potřebuje. Jak říká Míra Vokál: „Sabič“ je prostě lamino. (smích)
Prosím…?
Vokál: No ano, Milan je ve všem pružný a spolehlivý, jako ta hmota. (smích)
A další hráči?
Šimek: Nepostradatelným lídrem týmu byl Petr Silný, dobrou konstantní výkonnost předváděl Šafář, který byl naším nejlepším a nejpilnějším hráčem, a v obraně se dařilo Petru Novotnému s Krasnickým. Bylo by dobré, kdyby oba tito hráči zůstali v Boru i na jaře. K oporám záložní řady patřili Pepa Štálík a Marián Poledník a ofenzivní silou byla dvojice Ondra Holeček, Lukáš Kubeš. Oba v závěru podzimní sezony odešli na přestup do Varnsdorfu, čímž se náš útok trochu otupil, ovšem nabídky z vyšší soutěže se neodmítají. Přeji oběma, aby se jim v ČFL dařilo.
Stále hovoříte v superlativech. Copak vás nikdo nezklamal?
Šimek: Ale ano… Třeba Hladík, ten pro mě byl asi největším zklamáním, co se přístupu k fotbalu týče. Je to mladý kluk, který, pokud si to srovná v hlavě, má rozhodně na víc.
Vokál: V týmu se příliš neaklimatizovali ani ti hráči, kteří přišli během sezony z rezervy Jablonce.
Fungoval spolehlivě i celý klub?
Šimek: Perfektně! Spolupráce s realizačním týmem v čele s panem Jakoubkem a Romanem Hejnou i se všemi členy výkonného výboru, včetně našeho správce pana Beránka, byla maximální a naprosto skvělá. A já jim za to musím poděkovat. Samozřejmě, že velký dík patří i tobě, Míro. (uznale)
A jsme u dalšího tématu našeho rozhovoru. Jak to s vámi bude od nového roku? Mám na mysli další působení v novoborském klubu.
Šimek: Vždyť vy už jste o tom v Deníku psal, že jsem dostal nabídku z České Lípy, ne? (úsměv)
Jistě .Takže jak se celá věc vyvinula?
Svolení od majitele klubu pana Jakoubka i od manažera Hejny, že mohu s českolipským oddílem jednat, mám, ale smlouvu jsem zatím nepodepsal.
A podepíšete?
Na 99 procent ano.
Kdy?
V neděli, kdy by se měly doladit ještě některé věci.
Čekal jste, že Českolipští osloví právě vás?
No… (váhavě) Všechno se to seběhlo narychlo, jako lavina, kterou spustil pan trenér Rys svým nečekaným odchodem do Varnsdorfu. Pro fanoušky je pozitivní, že se v České Lípě začíná budovat něco, co jsme chtěli již dříve nastartovat v Novém Boru, ale kvůli nechvalně známým sporům se stadionem z toho bohužel sešlo. Nabídku od vedení českolipského klubu beru jako výzvu.
S povinností postoupit do divize…
Jistě, to je prvořadý cíl a jsem si toho plně vědom. Pokud se kádr vhodně doplní, neměl by v tom být problém, i když dobře vím, že jaro bude těžké.
Mirku, co vy, zůstanete v Novém Boru?
Vokál: To vůbec nevím. Bude záležet na mnoha okolnostech, které s Michalovým odchodem nastanou.

Další zprávy z regionu najdete zde