Skalice - Hejnice 9:1 (4:0)

„Výsledek hovoří za vše. Byla otázka času, kolik těch gólů Hejnicím dáme," konstatoval sekretář Jiří Löffelmann.

Domácí byli hned od začátku lepší a hned po pěti minutách vstřelil po rohu gól Nevrlý. Za šest minut prošel Hlavinka hejnickou obranou jako nůž máslem a bylo 2:0. První možnost hostů měl po přihrávce Severýna Ondřej Malinský ve 13. minutě. Pak se dvakrát blýskl zákrokem gólman Ráž.

Ve 32. již překonaného Ráže nahradil na čáře L. Kobr. Od něj šel míč na Holuba a rychlý brejk zakončil O. Malinský. Byla to nadějná situace, ale gólem neskončila. Domácí, mocně povzbuzováni diváky, kteří nadšeně polykali pivo za pouhých deset korun, vystřelili Neumanem a po teči bylo 3:0.

V závěru půle napálil z 20 metrů míč do sítě Aust na 4:0. Hejnice ještě v 56. zahrozily samostatnou akcí Malinského, jenž sice prošel obranou, ale stopku mu vystavil gólman Svoboda. Za dalších pět minut se však Hejnice dočkaly, když po přihrávce M. Malinského obstřelil brankáře Severýn. Jenže radost trvala chviličku a Skaličtí během minuty vstřelili dvě branky. Hosté totálně propadávali a jejich výkon byl doslova trapný. Domácí si tak otevřeli střelnici, která skončila na devítce. A to Ráž ještě dvakrát zachraňoval.

„Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem, i když nyní jsme většinu svých šancí konečně proměnili. Kdyby kluci v předchozích zápasech alespoň polovinu příležitostí dali, měli by teď v tabulce o deset bodů víc. Ale jsem rád, že postupujeme z prvního místa," usmíval se sekretář SK Skalice.

Branky: 5. a 73. Nevrlý, 37. a 78. Najman, 62. a 83. Švec, 11. Hlavinka, 43. Austen, 63. Kazan 61. Severýn. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 1:0. Diváků: 100.

Skalice: Svoboda - Knytl, Novotný L., Soukup, Aust Seidl, Neuman, Švec, Šíma Hlavinka, Nevrlý (Benc, Kazan, Lebruška). Trenéři Vl. Jeníček, J. Löffelmann, M. Svoboda.

Mimoň - Cvikov 5:3 (3:2)

Bezstarostné poslední derby utkání letošní sezony I. A třídy se proměnilo v Mimoni v brankovou přestřelku, ve které jednoznačně exceloval domácí kanonýr David Smola. Před úvodním hvizdem utkání vedení klubu sympaticky poděkovalo hráči Václavu Konopiskému, který ve svých 38 letech ukončil fotbalovou kariéru v A-týmu.

Došlo taktéž k rozloučení s trenérem Michaelem Šimkem, jenž po čtyřech letech v Mimoni kývl na nabídku divizního Vilémova.

V divácky atraktivním utkání otevřel zápasové skóre po precizní přihrávce Eichlera domácí Smola. Cvikovským hráčům se během čtvrthodinky podařilo díky Brennovi a Pěničkovi otočit vývoj derby, nicméně do poločasu po asistencích Sutra a Novotného uzavřel suverénním způsobem hattrick Smola.

Ve svém galapředstavení pak domácí střelec pokračoval i po přestávce, když přidal ještě další dvě branky. Za hosty korigoval celkový výsledek Kuběj. Domácí tak výhrou nad nejlepším celkem jara ukončili úspěšnou sezonu na čtvrtém místě, Cvikov obsadil po nevydařeném podzimu celkově sedmou příčku.                                                                                                                        (vek)

Branky: 5., 27., 43., 66. a 72. Smola 10. Brenn, 19. Pěnička, 76. Kuběj. Rozhodčí: Urbánek. Diváků: 100.

Jiskra Mimoň: Michálek - Konopiský, Polák, Šiška, Eichler Sodomka, Hanoušek, Novotný, Sutr Kolda, Smola (Sukovatý, Schön, Černý). Trenér: Michael Šimek. Branky: Smola 5 Brenn, Pěnička, Kuběj.

Další zápasy I. A třídy

Lomnice - Vratislavice 6:0 (1:0). Branky: 42., 55., 65. a 70. Koudelka 76. Michal Drábek, 82. Kos. Rozhodčí: Marek. ŽK: 2:2. Diváků: 180.

Mírová - Bozkov 6:4 (4:3). Branky: 13., 21., 22. a 63. J. Kandráč, 11. Hlubuček, 80. Dědeček 42. a 83. z pen. Červený, 6. Liďák, 40. Mazánek. Rozhodčí: Vokřínek, ŽK: 5:1. Diváků: 100.

Jilemnice - Doubí 1:3 (0:2). Branky: 81. Princ 29. a 41. Kozák, 73. Kanta z pen. Rozhodčí: Bým, ŽK: 2:1. Diváků: 50.

Stráž nad Nisou - Krásná Studánka 2:5 (2:2). Branky: 6. Oberreiter, 17. Hošic 54., 84. a 87. T. Hájek, 15. J. Hájek, 43. L. Faksa. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 2:2. Diváků: 150.

Frýdlant - Velké Hamry 1:5 (0:2). Branky: 50. Částek 20., 67. a 74. Miček, 1. Šimek, 82. Mihálik. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 2:4, ČK: 84. Tomeš (VH). Diváků: 90.