Skalice - Sedmihorky 0:2 (0:1)

Hostitelé začali rozpačitě a v prvních patnácti minutách byla jejich hra rozháraná s řadou nepřesností. K herní pohodě jim rozhodně nepomohl inkasovaný laciný gól ze 17. minuty z kopačky Vaníčka do prázdné brány 0:1.

Těsně před poločasem musel odkulhat ze hřiště domácí Kraus (svalové zranění stehna), kterého nahradil Lukáš Demke. A tato změna Skalici prospěla, protože ve druhé půli to byli právě domácí, kteří si vytvořili územní převahu s řadou standardních situací a šancí (Lebruška, Demka, Baťka ml.). Bohužel ani jednu z nich Skaličtí nedotáhli ke kýženému vyrovnání.

„Pokud bychom srovnali na 1:1, tak věřím, že by kluci zápas otočili a ty tři body by byly naše. Jenže ten gól jsme prostě nedali," litoval skalický kouč Zdeněk Baťka, jenž ale zároveň přiznal, že jeho tým od vyšší porážky zachránil gólman Tomáš Osmančík, který Sedmihorky třikrát bravurně vychytal.

Hosté se však dočkali sedm minut před koncem. Stejskal zbytečně ztratil míč a Petrlák z brejku trestal na konečných 0:2.

„Kromě první čtvrthodiny nemůžu klukům nic vytknout, protože zápas poctivě odmakali. A pokud za týden ve Frýdlantu podají stejný výkon jako ve druhém poločase, tak z výsledku nemám obavy. Rozhodně chceme domácí porážku napravit," doplnil Zdeněk Baťka.

Branky: 17. Vaníček, 83. Petrlák. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 4:3. Diváků: 80.
SK Skalice: Osmančík - Stejskal, Kliment, Havlásek, Baťka ml. (85. Štádler), Martínek, Lidmila (75. Pollach), Otta, Všetečka, Lebruška, Kraus (42. Demke). Trenér: Zdeněk Baťka.

Jiskra Višňová - TJ Doksy 1:3 (1:0)

Celkový výkon mužstva Doks v úvodním kole KP na horké půdě ve Višňové lze pozlatit. K vidění byl oboustranně kvalitní fotbal. Od úvodních minut si hosté vytvořili mírný tlak a vyslali několik střel na Vykoukalovu branku.

Po deseti minutách domácí Jiskra hru vyrovnala a po několika málo nebezpečných akcích s nepřesnou střelbou převzala taktovku utkání. Nic však z toho nevyužili, neboť silná čtveřice obránců Doks, Kulha, Vaňátko, Picek a Jantač, je k ničemu nepustila. Do branky se nedostala ani ostrá střela z 16 metrů Milana Mazánka.

Jiskra Višňová - TJ Doksy 1:3 (1:0).Zdroj: Martin JurčikNa druhé straně po rohu Válka vyskočil nejvýše Michal Vaňátko, ale hlavičkoval těsně vedle. Hrálo se nahoru dolů, až nastala poslední minuta první půle. Po ose Soukup, Mazánek Milan, Mazánek Tomáš byl na konci Michal Nosek a ač bráněn, prostřelil vybíhajícího Kotyka 1:0.

Po přestávce setrvávaly Doksy v mírném tlaku, vytvořily si střelecké příležitosti. A přišla 49. min., klíčový moment zápasu. Kotyk zbytečně tvrdě fauloval protihráče v nevýznamné akci a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil zkušený Petr Soukup ale nastřelil pravou tyč.

Potvrdilo se známé pravidlo nedáš dostaneš. Po rohovém kopu Jakuba Šimona hlavou pod břevno vyrovnal Picek 1:1.

Hostům stouplo sebevědomí, přitvrdili v útočném snažení a v 61. min. Kukla vybojoval míč, udělal kličku vybíhajícímu Vykoukalovi, přihrál volnému Jakubu Šimonovi a jeho technická střela po zemi znamenala vedoucí branku Doks 1:2.

Pak si hosté vybírali oddechový čas, toho využili domácí k nebezpečným nájezdům se snahou vyrovnat skóre. Koudelka i nestárnoucí Štrbák měli v zakončování i trochu smůly. Hostující tým makal na plné obrátky a odolával velkému tlaku domácích. Konec zápasu byl velmi napínavý.

V 92. min. Mazánek zblízka hlavou střílel pod břevno a jen vynikající zákrok Kotyka zabránil vyrovnání. V 94. zaběhl domácí gólman Vykoukal do šestnáctky hostů pomoci spoluhráčům a při vracení se nechtěně přihrál hlavou do běhu rychlonohému Matěji Šimonovi a jeho sólo skončilo gólem na konečných 1:3.

Branky: 45. Nosek - 56. Picek, 62. J. Šimon, 94. M. Šimon. Rozhodčí: Halama Miroslav - Šmíd Miroslav, Mařatka Karel, ŽK: 2:6. Diváků: 150.
Višňová: Vykoukal - Kepr, Soukup, Jelínek, Šmidrkal - Cýrus, T. Mazánek, M. Mazánek, Kutílek (56. Koudelka) - Holub (68. Štrbák), Nosek.
Doksy: Kotyk Martin - Šimon Matěj, Jantač Petr, Vaňátko Michal, Šťastný Pavel, Šesták Dominik, Kulha Michal, Šimon Jakub, Kukla Mirek (91. Jakša Martin), Picek Ondřej, Válek Martin. Trenér: Michael Šimek.

Zbývající výsledky KP:

Česká Lípa - Frýdlant 7:1 (5:0)
Branky: 12., 40. a 70. Kýček, 6. Mpong z pen., 17. Zemánek, 33. Hodač, 59. Podroužek - 88. Coufal z pen. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 5:3, ČK: 62. Suk (F). Diváků: 100.
Více o utkání ZDE: Arsenal na úvod sezony v KP deklasoval Frýdlant vysoko 7:1

Bílý Kostel - Bozkov 1:1 (0:1)
Branky: 88. Jan Ďuriš z pen. - 26. Mazánek. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 4:5. Diváků: 120.

Hrádek - Mšeno 2:1 (2:1)
Branky: 14. P. Rob, 43. Švejkovský - 28. Rozkovec z pen. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 3:2. Diváků: 250.

Semily - Velké Hamry 1:4 (1:0)
Branky: 14. Morávek - 65. a 67. Hlubuček, 48. Linka, 57. Miček. Rozhodčí: J. Blaschke, ŽK: 1:2. Diváků: 120.

Lomnice - Železný Brod 3:2 (2:2)
Branky: 40. a 61. Gaubman, 14. Heřmanský - 2. Šimek z pen., 25. Šefr. Rozhodčí: Marek, ŽK: 1:1. Diváků: 100