Předposledním podzimním kolem pokračovala krajská fotbalová I. A třída, kde má českolipský okres pět zástupců. Skalice vysoko vyhrála v Heřmanicích, bezbrankovou remízou skončilo derby mezi třetí rezervou Č. Lípy a vedoucími Doksy a Mimoň uhrála bod ve Stráži n. N.

Heřmanice – Skalice 1:5 (0:1)

Oba soupeři chtěli hrát kombinačně, takže fotbalový divák se nenudil. Domácí však už v 5. minutě díky hrubé chybě a přesné koncovce Satrapy prohrávali 0:1, navíc krátce po změně stran jim rozhodčí Hanousek vyloučil Hájka a Skaličtí rázem vedli o dvě branky. Sokol stačil snížit po přesném trestňáku Volfa, ale za pár minut to bylo 1:3 a Heřmanickým síly ubývaly.

Do konce zápasu ještě dvakrát inkasovali, neboť dohrávali o devíti. Ze hry totiž odstoupil Leitner, údajně kvůli zranění. Po utkání trenér Jiří Jelínek hráčům oznámil, že v Heřmanicích končí…

Branky: Volf – Nevrlý 2, Satrapa 2, Milner. Rozhodčí: Hanousek. ŽK: 3:5. ČK: 1:0 (Hájek). Diváků: 50.

Heřmanice: Hruška – Štáfek, Kotek ml., Kowalik, Hájek – Burian, Volf, Stehlík, Zdražil – Leitner, Slipčenko (Pavlas, Soukup).

Skalice: Hnízdil – Knytl, Lexa, Vohnoutka, Sysel – Takáč, Kazan, Satrapa, Hlavinka – Nevrlý, Milner (Svoboda, Novotný).

Č. Lípa B – Doksy 0:0

Utkání mělo zvláštní příchuť pro gólmana Jana Chadrabu, jenž pochází z Doks a u Ploučnice je na hostování. Právě brankáři obou mužstev sehráli v tomto derby klíčovou roli, neboť předvedli řadu parádních zákroků a hlavně díky nim skončil výsledek bez gólů.

Jinak je nutno vyzdvihnout hru obou celků, které od první do poslední minuty předváděly svižný, atraktivní a na tuto soutěž hodně nadprůměrený fotbal, což si muselo 230 prokřehlých diváků pochvalovat. „Přestože jsme si vytvořili více brankových příležitostí, považuji remízu za spravedlivou a se ziskem bodu jsem spokojen,“ nechal se slyšet Milan Bubla, trenér Doks.

Arsenal B: Chadraba - Pohorský, Fulier (46. Cimpl), Rataj, Půlpán - Šíma (83. Čvančara), Opočenský, Pipek, Vodrážka - Brož, Kaňkovský.

Doksy: Valeš - Cenger, Jeník, Kolařík, Koželuh - Šverma, Švec, Kadlec, Jurčík (60. Horčík) - Semík (86. Vaňátko Michal), Hanoušek.

I. A třída

13. kolo: Lučany - Velké Hamry 2:3 (2:1). Heřmanice - Skalice 1:5 (0:1). Lomnice - Košťálov 1:5 (1:2). Česká Lípa B - Doksy 0:0. Nová Ves - Bozkov 0:1 (0:0). Stráž n. N. - Mimoň 2:2 (2:1). Hejnice - Jilemnice 3:2 (3:1).

1. Doksy  12 8 4 0 28:7  28
2. Mimoň  12 7 2 3 21:18 23
3. Hejnice  11 7 1 3 23:14 22
4. Vel. Hamry  12 7 1 4 24:19 22
5. Č. Lípa B  12 6 3 3 37:17 21
6. Košťálov  11 6 3 2 30:15 21
7. Jilemnice  12 5 1 6 29:29 16
8. Skalice  12 4 3 5 21:22 15