„V poslední dvacetiminutovce nám očividně docházely síly a hosté v 84. a 86. minutě výsledek otočili,“ přiznal bez zbytečných výmluv trenér Michal Svoboda, bývalý gólman České Lípy, který se stále potýká s bolavým ramenem. „Ne, nechytám, zatím to nejde,“ dodal.

Domácí tým si vytvořil čtyři gólovky. Pokud by je proměnil, o vítězi by nebylo pochyb. „V koncovce se nám nedaří už dlouho, a právě proto bychom potřebovali nějakého šikovného útočníka,“ doplnil Svoboda.

Na lavičce Skalice seděl i Martin Kacafírek, nedávný špílmachr České Lípy. Nikoliv však jako hráč, ale jako nový kouč. „Ano, Kácu jsem sem přivedl já. Měl problémy s kolenem, takže fotbal dlouho nehrál, navíc ho teď trápí kyčel a hrozí mu i operace. Řekl jsem mu proto: přece nebudeš sedět doma a brečet. Pojď, zkusíš to u nás, přijdeš na jiné myšlenky a pomůžeš mi s trénováním,“ prozradil Michal Svoboda.

Skaličtí fotbalisté zajíždějí k dalšímu zápasovému testu v sobotu, a to do Šluknova.

SK Skalice: Demke (Hnízdil) – Půlpán, Šturma, Záruba, Sysel – Seidl, Sinkovskij, Štěpánek, Aust – Martin Hlavinka, Knytl (Lebruška, Milan Hlavinka, Novotný). Trenéři M. Kacafírek a M. Svoboda.