Výhra hostitelů nakonec mohla být ještě výraznější, protože zejména v závěru první půle měli několik gólovek.

Pravdou ale je, že Stráž v úvodních dvaceti minutách svého rivala dost zlobila, když podnikala nebezpečně rychlé brejky. A dokonce měla velikou možnost otevřít skóre, protože po jednom z rohových kopů byl ve skalické šestnáctce faulován jeden ze strážských hráčů a sudí Paulus nařídil pokutový kop. Jenže hostující exekutor Moravčík penaltu neproměnil…

Od té doby se domácí začali probouzet a do pauzy dvakrát udeřili (Baťka ml. a Demke).

„Herní projev Stráže se mi líbil hlavně v prvním poločase. Mají mladé a perspektivní mužstvo," uznal po duelu kouč Zdeněk Baťka.

Jeho protějšek, strážský lodivod Karel Knejzlík uvedl, že pro jeho družinu byl zápas velmi poučný.

„Po třech týdnech přípravy na malé umělé trávě to byl pro kluky teprve druhý kontakt s přírodním a klasickým fotbalovým hřištěm. Skalice má hodně kvalitní kádr, kombinačně nás přehrávala a já osobně tipuji, že v letošním krajském přeboru bude hrát do pátého místa," myslí si trenér Knejzlík.

Poprvé na novém trávníku

Jak je na tom jeho mužstvo před prvním podzimním startem v I. A třídě? „Máme před sebou ještě tři tréninky, poprvé na naší nově zrekonstruované trávě, takže věřím, že nadcházející sobotní mistrovský zápas s Desnou bude úplně o něčem jiném. Motivace celého týmu je stále veliká, takže věřím, že vstoupíme do sezony vítězně."

Skaličtí během léta odehráli celkem pět průpravných mačů: Jílové 1:2, Cvikov 13:1 (!), Česká Kamenice 2:2, Junior Děčín 3:0 a Stráž p. R. 6:0.

„Po herní stránce mě nejvíce potěšilo střetnutí proti Cvikovu a také v Jílovém, přestože tam jsme těsně prohráli," konstatoval skalický kormidelník s tím, že celou přípravu absolvovalo patnáct hráčů ze současného osmnáctičlenného kádru.

Skalice posílila

K novicům, kteří letos přišli do Skalice na přestup, patří Petr Kraus (Slovan Liberec), navrátilec Martin Švec (Německo), Stanislav Stejskal (Nový Bor), Radek Bezouška (Polevsko) a Ladislav Štádler (Česká Kamenice). A také je třeba zdůraznit, že po roční pauze se do kádru vrací gólman Michal Svoboda.

„Co si od sezony slibujeme? Předloni jsme hráli o záchranu, vloni jsme skončili v polovině tabulky, a protože stojíme pevně na zemi, tak řeknu, že i letos bychom se chtěli pohybovat v jejím středu," odpověděl Baťka.

Skalice zahájí nový soutěžní ročník v neděli 21. srpna od 10.30 hodin doma proti Sedmihorkám.

„Na začátek je to hodně silný soupeř, podle mého názoru jeden z těch nejsilnějších, kteří budou okupovat nejvyšší příčky," myslí si kouč. „V prvních třech kolech máme hodně těžké rozlosování: po Sedmihorkách jedeme dvakrát ven, z toho jednou do Frýdlantu a pak do České Lípy. A právě tyto tři zápasy ukáží, jak na tom naše současné mužstvo doopravdy je."

SK Skalice - FK Stráž pod Ralskem 6:0 (2:0)

Branky: Demke 4, Baťka mladší, Stejskal. Rozhodčí: Paulus (bez karet). Diváků: 60.

Skalice: Osmančík (Svoboda) - Všetečka, Lebruška, Stejskal, Otta - Kliment, Havlásek, Švec (Kraus), Martínek, Demke - Baťka ml. (Lidmila). Trenér: Zdeněk Baťka.

Stráž p. Ral.: Lahůlek - Košťál, Moravčík, Šindelář, Roll ml. - Sedláček, Mitáč, Novák, Špivák, Vinš - Cerman (Kučera, Biedermann). Trenér Karel Knejzlík.