Z loňského úspěšného podzimního kádru zůstal ve Skalici jen brankář Svoboda a obránce Martínek (Knytl je v trestu a nemohl hrát).
Nový trenér Milan Bubla proto musel sestavit úplně jiný tým, který úspěšně vstoupil do soutěže.
Skalice – Pěnčín 3:1 (1:0)
Začátek utkání byl oboustranně opatrný. Ani jeden z týmů se nehrnul do útoku, jakoby si chtěl soupeře na počátku soutěže jenom otestovat.
První branky dosáhli domácí ve 32. minutě, když se do míče z 25 metrů opřel bývalý prvoligový hráč Bulíř a balón skončil v šibenici– 1:0.
„Ten gól nás uklidnil,“ řekl trenér.
To uklidnění se projevilo ve druhém poločase, ve kterém domácí přidali ještě dvě branky. Obě padly z brejků, když hosté nechali otevřenou obranu. Nejprve se trefil v 57. Merenus a o pět minut později Hanoušek, který přišel do Skalice na poslední chvíli z Nového Boru.
Hosté už jen korigovali výsledek v 92. minutě na 3:1.
„Chtěl bych poděkovat klukům za jejich nasazení a bojovnost. Z jednotlivců bych rád vyzdvihl brankáře Svobodu. Zároveň vím, že je tu hodně věcí, které musíme zlepšit. Musím také uznat kvalitu soupeře,“ říká Milan Bubla a dodává: „Chtěl bych touto cestou poděkovat všem oddílům, které nám ochotně poskytly hráče na hostování.“


Branky : 32. Bulíř, 57. Merenus a 62. Hanoušek.
Rozhodčí: Horák. Diváci: 210.
Sestava : Svoboda – Flek, Bulíř, Gabriel, Martínek – Bílý, Vohnoutka (74. Baťka), Kudláček, Holub (80. Šturma) – Hanoušek (72. Lebduška), Merenus. Trenér Milan Bubla.

 

Sport není to jediné co by Vás mohlo zajímat - další zprávy z regionu najdete zde