Fotbalisté českolipského Arsenalu se představili na umělé trávě v Hluboké nad Vltavou, kde s rezervou Českých Budějovic uhráli nerozhodný výsledek 1:1. V prvním jarním domácím utkání vyzvou B-tým pražské Slavie.

Díky špatnému počasí se v průběhu týdne vyrojily v řadách českolipských fanoušků obavy, zdali se tento duel skutečně odehraje v České Lípě nebo někde jinde. Výkonný ředitel Arsenalu Tomáš Karlík se nechal slyšet, že nechce, aby se zápas odehrál jinde než na zdejším fotbalovém stadionu.

ředpověď počasí na tento víkend je však velmi příznivá, a tak se střetnutí mezi Arsenalem Česká Lípa a Slavií Praha B skutečně odehraje v neděli 21. března od 15.00 na Městském stadionu v České Lípě. Jako hlavní rozhodčí bude tento souboj pískat Leoš Slavíček, jemuž budou na čarách asistovat Pavel Moník se Zbyňkem Novotným. Delegátem ČMFS bude Zdeněk Havlíček.

Vizitka SK Slavia Praha B

Pražané neměli start do letošního ročníku České fotbalové ligy příliš šťastný. Úvodní dvě utkání prohráli, nejprve s Pískem 2:1, poté i s Českou Lípou 1:0. Následně ale dokázali porazit silné Sezimovo Ústí 1:0. Za zmínku rovněž stojí i vysoké vítězství nad Karlovými Vary poměrem 5:1.

Velmi povedené období zažili svěřenci trenéra Miroslava Janů na přelomu září a října, kdy bodovali čtyřikrát v řadě. Ze čtyř klání dokázali vytěžit výborných deset bodů. Slavia je ve svém teritoriu velmi silná, na podzim doma ztratila jedinou partii.

Zimní přípravu ukončili sešívaní s pasivní bilancí dvou vítězství, jedné remízy a pěti porážek. Nutno podotknout, že vyhráli Turnaj o Pohár starosty města Příbrami, když zdolali béčko Příbrami a ve finále si poradili se Spartakem Příbram 4:1. Z B-týmu Slavie Praha přestoupil do Dukly Praha Vojtěch Přeučil a hned se proti svému bývalému zaměstnavateli uvedl gólem. Porážce 4:2 však nezabránil. Na rozdíl od Českolipských nezvládli červenobílí svoji generálku, když podlehli Voticím těsně 1:0.

Přes zimu došlo ve slávistickém kádru k několika změnám. Jaroslav Starý byl poslán na testy do Hradce Králové, ovšem s tamním týmem se nedohodl na podmínkách smlouvy a zamířil zpět do Prahy. Nyní se připravuje s A-týmem. Jak již bylo zmíněno, Vojtěch Přeučil přestoupil do pražské Dukly.

Neuberg hostuje ve Votici, Mráz se vrátil do A-dorostu, Komínek odešel na hostování do Admiry, P. Hošek s Gulajevem zakotvili formou hostování v Hlučíně, M. Čech s Procházkou pak stejným způsobem spojili své další fotbalové kroky s týmem z Jílové. V kolonce příchodů figuruje jediné jméno, jedná se o Zdeňka Zahálku, jenž se vrátil z hostování.

Slavia má za sebou rovněž úvodní díl jarní části ČFL. I bez absentujícího Kindla s Duranskim dokázala porazit na svém hřišti Písek 2:0.

Sestava Slavie v duelu s Pískem: Romanovs - Mikula, Zieris, Čmovš, Dens - Balcar (21. Z. Zahálka), Milutinovič, Kolařík, Koreš (75. Vyhnal) - Tecl, Pázler. Trenér: Miroslav Janů.

V posledním vzájemném měření sil padla pouze jedna branka, o kterou se postaral Radim Věchet. Lípa si tak odvezla z Prahy plný počet bodů. Získá je také po jarní konfrontaci?

Autor: Michal Šandor