Oproti původnímu plánu, kdy měli svěřenci Pavla Hradiského nastoupit v Teplicích proti místní rezervě, bylo toto utkání kvůli špatnému terénu zrušeno, a tak nakonec vedení Arsenalu zvolilo náhradní alternativa a místo plánovaného duelu B–týmu s Novým Borem (KP) nastoupil proti fotbalistům z města sklářů první celek Č. Lípy.

„Utkání svůj účel splnilo. Chtěli jsme si prověřit především ofenzivní činnost, i když kvůli zranění nemohl nastoupit Věchet a ani nemocný Novotný. Dali jsme pět gólů, takže nemám důvod být nespokojený,“ sdělil Deníku českolipský trenér Hradiský, který už spřádá plány na sobotní mistrovskou premiéru s béčkem Českých Budějovic. „Hrát se bude dopoledne na umělé trávě na Hluboké, proto na jih Čech pojedeme již v pátek. Doufám, že se zranění a nemocní hráči dají přes týden dohromady a že uděláme dobrý výsledek.“

Zápas s Novým Borem začal Arsenal aktivně a v úvodních minutách si vypracoval dvě slibné příležitosti, ovšem gólman Szabo byl pokaždé na místě. Ve 4. minutě však kapituloval, kdy si na rohový kop naskočil Kučera – 0:1. „Nejprve nás trochu zaskočilo, že přijelo áčko. Na druhou stranu jsem rád. Alespoň se naši mladí hráči proti soupeři z vyšší soutěže zahráli a to nikdy není na škodu,“ měl jasno František Kubáň, lodivod N. Boru.

Jeho tým vyrovnal z proměněné penalty, kterou sudí Zlatník nařídil po faulu Řeháka na Vomáčku, z níž byl Suněk neomylný – 1:1. Vrásky na čele hostujícímu kouči udělal Baťka, jenž nevypustil souboj s Broschinským. „Kvůli zranění nohy musel hřiště opustit, ale snad bude do soboty v pořádku,“ doufá kouč Hradiský.

K tomuto momentu se vyjádřil i zmiňovaný Zdeněk Baťka. „Úmysl v tom rozhodně nebyl. Vím, že jsem Honzovi nešťastně došlápl na nárt… Ale po zápase jsem s ním hovořil, omluvil se mu, a on to vzal v pohodě s tím, že nic vážného to snad nebude. Jinak si myslím, že se hrál kvalitní zápas, a já doufám, že naše výkony půjdou nahoru, “ svěřil se Deníku zkušený novoborský zadák.

Českolipští i nadále byli lepším mužstvem a zanedlouho šli znovu do vedení. Runtův centr zasunul do sítě hlavičkující Holeček – 1:2. Třetí gól do novoborské svatyně přišel v závěru prvního dějství. Runt vyzval Breiteho, kterému Szabo střelu vyrazil k Mičkalovi a ten našel skulinku do sítě – 1:3.

Po přestávce se obraz hry neměnil. Česká Lípa tlačila, měla optickou převahu a po hodině střetnutí to znovu gólově vyjádřila brankou běloruského záložníka Slabasheviche, jenž k Ploučnici přichází z Mostu. Novoborští se druhého gólu dočkali osm minut před závěrečným hvizdem. Úspěšným střelcem byl Novotný, na něhož pozapomněla českolipská obrana – 2:4.

Když už to vypadalo na konečný výsledek, vzal si slovo Ondřej Holeček, obešel zadáka N. Boru a podél Blumentritta stanovil z pohledu hostitelů na 2:5.
Trenér Nového Boru František Kubáň po duelu konstatoval: „Lípa měla svojí sílu, měla lepší fyzičku a lépe kombinovala. My jí ale dali dva góly, což proti týmu z třetí ligy přece jen trochu potěší.“

FC Nový Bor – Arsenal Česká Lípa 2:5 (1:3)

Branky: 14. Suněk (PK), 82. Novotný - 4. Kučera, 16.a 85. Holeček, 43. Mičkal, 61. Slabaschevich - rozhodčí Zlatník, 30 diváků.
Sestava N. Boru: Szabo (Blumentritt) - Holeščák, Hruška, Suněk, Baťka - Stejskal, Coufal, Smeták, Novotný - Stromecký, Třešňák (Demke, Vomáčka, Kazan).
Sestava Č. Lípy: Meier (46. Dvořák) - Broschinský (20. Bednář), Silný, Řehák, Slabaschevich - Runt (46. Šafář), Vrabec, Breite - Mičkal (46. Zeman), Kučera, Holeček.