Reprezentační přestávka přinesla nejen postup na Euro, ale také nového šéfa českého fotbalu a ligová soutěž se může vrátit v klidu ke svému programu. Jednu z nejdéle trvajících sérií by rádi překazili fotbalisté Slovácka, kteří ve vzájemných zápasech neporazili Liberec už jedenáctkrát v řadě od roku 2003, když v posledních čtyřech nedali ani gól.

To však není hlavní motivace týmu Miroslava Soukupa pro dnešní duel. „Chtěli bychom opět přečkat zimní přestávku v klidném středu tabulky. Liberec je kompaktní celek, který po letních odchodech ještě posílil a na soupeřově hřišti je hodně nebezpečný. Po dvou prohrách v domácím prostředí si už nemůžeme dovolit ztrácet další body,“ řekl Soukup.

Liberec si je dobře vědom, že Slovácko se dokáže doma na favority vytáhnout. „Dokázalo zaskočit i Jablonec. Musíme jít do utkání s respektem. Věřím však, že tým v reprezentační přestávce neztratil rytmus a budeme pokračovat v dobrých výkonech,“ doufá trenér Jaroslav Šilhavý.

1. FC Slovácko (11.) - Slovan Liberec (2.)

Výkop: Sobota 19. listopadu, 17.00. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Pelikán. Bilance: 18 2-6-10 18:28. Poslední zápas: 0:1.
Předpokládané sestavy:
Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Trousil, Mezlík - Fujerik, Daníček, Kordula, Volešák, Valenta - Ondřejka.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik, Fleišman - Šural, Vácha, Janů, Breznaník - Štajner - Rabušic.

Disciplinární ohrožení: Kordula (3 ŽK) - Nezmar, Breznaník (oba 3 ŽK).