Arsenal Česká Lípa B - Desná 0:4

Veškeré plány na záchranu vzaly za své ve 22. minutě, kdy se trefil Miroslav Hollman. Svého spoluhráče o pár minut později podpořil Michal Pfeifer a bylo jasné, jakým směrem se bude zápas vyvíjet. V průběhu druhé půle náskok Desné zvýšil znovu Michal Pfeifer a gólový účet uzavřel vlastní brankou Zdeněk Košek.

Hosté vstupovali do střetnutí s tříbodovým náskokem, jenže ještě před zahájením duelu museli počítat první padlé. Při rozcvičce se totiž zranili brankář Maňák a Hlubuček. Do první vážnější příležitosti se dostal Vodrážka, jenže jeho ránu Žanta vyboxoval na roh. Když svou šanci nevyužili domácí, udeřilo na druhé straně.

Miroslav Hollman postupoval ze strany sám na Bahníka a v zakončení se nemýlil 0:1. Desná byla při chuti, Pfeiferův tečovaný pokus skončil vedle. To však nemuselo hostujícího hráče příliš mrzet, o chvíli později vystřelil Hollman, Bahník míč pouze vyrazil a dorážející Michal Pfeifer pohodlně zavěsil do prázdné branky 0:2. Do kabin tak odcházeli hosté s dvoubrankovým trhákem.

Ve druhé části zápasu se tváří v tvář Bahníkovi zjevil Pfeifer, jenže Bahník se proti jeho střele vyznamenal. Poté se ke slovu dostali také domácí, Bečvaříkova navštívenka z hranice vápna zamířila mimo. Po něm neuspěl z přímého kopu ani Müller. Následující minuty už byly plně v režii Desné. Michal Pfeifer dostal elegantní pas za obranu a nedal Bahníkovi sebemenší možnost zasáhnout 0:3.

Vzápětí se do otevřené českolipské obrany vřítil Hollman, ovšem Bahník mu zmenšil střelecký úhel a loženku zmařil. Hráč utkání Pfeifer pak zkusil Bahníka přelobovat, leč bez úspěchu. V 77. minutě byl osud Arsenalu definitivně zpečetěn, Rimský vybídl ke skórování Štěpánka, který trefil domácího Koška, od něhož se balón odrazil za brankovou čáru 0:4. V samotném závěru napálil konstrukci Kořínek.

Rezerva Arsenalu tak prohrála už pošesté za sebou a již nyní je jasné, že v tabulce skončí poslední. Po dvou letech tak českolipská juniorka opouští tuto soutěž a od příštího ročníku bude hrát I. A třídu.

Branky: 22. Hollman, 28. a 72. Pfeifer, 77. vlastní (Košek). Rozhodčí: Hanousek Poživil, Vrtal. ŽK: 2:1. Diváci: 90. Poločas: 0:2.

Česká Lípa B: Bahník - Müller, Rataj, Košek, Bečvařík Kliment (54. Mikysa), Picek (46. Pohorský), Válek, Vodrážka (31. Ledl) Burian, Brož. (Připraveni Beneš, Pavlíček).

Desná: Žanta - Kopal, Štěpánek, Kulhánek, Rímský, Rác, Pfeifer, Šindelář, Hollman, Kořínek, Bartoš (Zelinka, Kobylka, Hlubuček, Maňák).

Další zápasy krajského přeboru:

Košťálov - Semily 0:1 (0:1). Branka: 22. Hrmo. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 0:3. Diváků: 250

Sedmihorky - Nový Bor 2:0 (1:0). Branky: 43. Bangha, 82. Pařík. Rozhodčí: Mrkáček, ŽK: 1:2. Diváků: 90.

Pěnčín-Turnov B - Železný Brod 1:2 (1:0). Branky: 20. Škréta 49. Maryško, 89. vlastní. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 2:2. ČK: 65. Šteffan (PT). Diváků: 100.

Hrádek nad Nisou - Pěnčín 2:2 (1:0). Branky: 25. Dobeš, 86. L. Janáček 51. Chlomek, 79. Zapadlo. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 2:4. Diváků: 80.

Višňová - Jablonec nad Jizerou 2:0 (0:0). Branky: 48. a 80. Milan Mazánek. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 3:1. Diváků: 80.

VTJ Rapid Liberec - Doksy 1:4 (1:1). Branky: 39. Landyš 17. vlastní, 50. Vinš, 61. Doležel, 79. Kolařík. Rozhodčí: Rakouš, ŽK: 1:1. Diváků: 100.