Vynucené volno měli o víkendu oba fotbaloví zástupci z Českolipska v divizní skupině B. Důvod? Kvůli přívalům sněhu neregulérní stavy hracích ploch.

Českolipský Arsenal tak alespoň nemusel v sobotu brzy ráno absolvovat cestu do Kladna.

„Už v pátek odpoledne mi kladenští funkcionáři volali, že jejich hřiště je velice rozmočené, a tedy pro fotbal nezpůsobilé,“ sdělil Deníku sportovní manažer Josef Košta s tím, že odložení sobotního utkání Českolipským v podstatě vyhovovalo.

„Máme marodku. V týdnu na tréninku si poranil kotník Štěpán Hodač, jenž v utkání proti Novému Boru patřil na hřišti k nejlepším, Vacek a Ladra jsou na antibiotikách a stoper Müller nemohl být v sobotu dopoledne k dispozici kvůli svému zaměstnání,“ vypočítává Košta a přiznává: „Nakonec nám pomohlo počasí, protože v tak okleštěné sestavě bychom to měli proti domácímu Kladnu hodně těžké.“

Nehrálo se ani v Novém Boru, přestože domácí mají kromě travnaté plochy k dispozici ještě umělý trávník 3. generace.

„V noci a v sobotu dopoledne tu silně sněžilo, na ploše se kvůli silnému větru tvořily závěje a sněhu přibývalo, a to i přesto, že jsme jej neustále odklízeli,“ vysvětloval klubový sekretář Jiří Obrovský.

Na rozdíl od Arsenalu se Novoborští na sobotní zápas s týmem SK Hrobce těšili. „Kluci chtěli napravit nevydařený výkon z minulého týdne a na sobotního soupeře se připravovali s vírou, že ho porazí. Bohužel počasí jim to neumožnilo. Náhradní termín zatím neznáme, ale odložený zápas chceme odehrát pokud možno co nejdříve,“ potvrdil Jiří Obrovský.

V nadcházejícím kole Fortuna Divize B (24. března) hostí českolipský Arsenal celek z Českého Brodu (15.00), hráči FC Nový Bor nastoupí dopoledne od 10.15 proti domácímu Rakovníku.