K dalšímu přípravnému zápasu si divizní fotbalisté FC Nový Bor pozvali tým Slovan Hrádek nad Nisou, za který aktivně hraje a také jako trenér působí Ondřej Holeček, bývalý hráč například České Lípy a právě Nového Boru.

„Divizionáři" z města novoborských sklářů nakonec prokázali kvality a na náročném, zasněženém terénu umělé trávy svého soupeře porazili 5:1.

Další přípravné utkání sehrají hráči Nového Boru opět doma, a to v sobotu 30. ledna od 13 hodin proti Velkým Hamrům.

FC Nový Bor - Hrádek nad Nisou 5:1 (2:0)

Domácí hráči již od úvodních minut zahájili hodně pohyblivý a útočný fotbal, tedy přesně tak, jak si to vyžadoval trenér Vladimír Jeníček.

Již v 6. minutě po křídelní akci a nezištné přihrávce před branku vstřelil zcela volný Černý první branku zápasu. Ve 26. se ze zálohy na hrot útoku vysunul Tomáš Janů, jenž si následně poradil s brankářem a bylo to 2:0. V dalších minutách prvního poločasu si domácí připravili ještě další řadu příležitostí, ale byl tu jediný problém: se zakončením.

Do druhého poločasu dal trenér Vladimír Jeníček „volno" Lukáši Kubešovi a Petru Stromeckému, které nahradili Devátý a Engelhart.

V 56. minutě opět zvýšil na 3:0 zkušený exligový borec Tomáš Janů.

„Poté hosté přidali, předvedli několik dobrých fotbalových akcí a kombinací s fotbalovou technikou, takže naše obrana v čele s gólmanem Kloudou musela odvracet nebezpečí a šance. Jenže naše lepší fotbalová vyspělost nakonec rozhodla. Dvěma góly se prosadil Honza Broschinský a jednu branku přidal Mach, což rozhodlo o našem konečném vítězství," informoval sekretář FC Nový Bor Jiří Obrovský.

Sestava Nového Boru: Klouda - Šimoník, Čurgali, Broschinský, Mach, Pekař, Kubeš, Janů, Stromecký, Černý, Hoke (Devátý, Engelhart, Blumentritt). Trenér: Vladimír Jeníček, vedoucí mužstva: Richard Blumentritt.

FC Nový Bor - Slovan Liberec junioři 2:6 (2:3)

Už ve středu na umělou trávu do Nového Boru přijel silný soupeř, liberecká juniorka Slovanu, po podzimu 13. tým juniorské ligy. Hosté hlavně díky lépe zvládnutému druhému poločasu vyhráli hokejovým výsledkem 6:2.

Zápas patřil více soupeři, který se za hustého sněžení lépe pohyboval a už v 6. minutě vstřelil první branku. Domácí však našli recept na bránění, zejména pak brankář Blumentritt byl největší překážkou pro hráče hostů, neboť řadu střeleckých příležitostí likvidoval. Ve 17. minutě ale Novoborští při bránění zaváhali a soupeř je potrestal druhým gólem. Pak úřadoval Tomáš Janů, který zakroutil trestný kop od postranní lajny až za záda brankáře Liberce. Nový Bor byl blízko k vyrovnání, ale pravidlo „nedáš dostaneš," se potvrdilo 1:3. Přesto se svěřencům trenéra Vladimíra Jeníčka podařilo ještě do poločasu korigovat na 2:3 zásluhou Jana Černého.

„Ve druhé půli už se nám dařilo méně, naopak hosté byli lepší, když využili širšího střídaní a přidali další branky, a to ještě náš gólman lapil nařízenou penaltu. Další přípravný zápas nás čeká v sobotu 23. ledna od 13 hodin, kdy hostíme Slovan Hrádek nad Nisou," poznamenal sekretář klubu Jiří Obrovský.

Branky Nového Boru: Tomáš Janů, Jan Černý. Rozhodčí: Michal Milner.
Sestava Nového Boru: Dan Blumentritt - Roman Mach, Jan Broschinský, Leoš Devátý, Filip Šimoník - Tomáš Janů, Pavel Hauer (46. Engelhart) - Lukáš Demke, Lukáš Kubeš, Petr Stromecký - Jan Černý. Trenér: Vladimír Jeníček.