Sosnová potvrdila roli lídra IV. třídy okresní soutěže

Českolipsko –  Nejnižší fotbalová soutěž okresu v kategorii dospělých (IV. třída)  pokračovala třemi zápasy 15. kola.

12.5.2012

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

Vedoucí tým tabulky ze Sosnové zdolal Blíževedly, Tuhaň přehrála rezervu Mimoně a béčko Dubé rozstřílelo Dubnici B.

Sosnová – Blíževedly
2:1 (1:1)

Po opatrném úvodu se nejprve dostali do šance domácí, ale opět potvrdili, že na vstřelení gólu potřebují více šancí. Pravidlo „nedáš, dostaneš" se ukázalo jako pravdivé, když po šanci Konečného hosté z protiútoku a po chybě domácího brankaře vstřelili úvodní gól.

Blíževedly hrozily hlavně při rychlých brejcích Bártou, který domácím obráncům řádně zatápěl. „Michal Bárta hraje podle informací z fotbalového svazu za klub legálně, ale potom nechápu, jak může hrát legálně i v soutěži neregistrovaných, když ještě nedosáhl věkovou hranici 40 let. A to, že hraje v soutěži neregistrovaných legálně je zase informace z vedení soutěže neregistrovaných," poznamenal předseda Sparty Sosnová Michal Janovský.

Do poločasu, po několika dalších tutovkách Sparty (Konečný, Jelínek, Hamata), se Sosnové po důrazu Banga podařilo vyrovnat. O přestávce bylo v domácí kabině dusno, což bylo následně na hřišti znát. Hosté se téměř nedostali za půlící čáru, domácí dobře kombinovali a fanoušci čekali  na kýžený gól. To se jim povedlo až deset minut před koncem, kdy nestárnoucí Jelínek dorazil vyraženou střelu do brány. I poté Sosnovští  tlačili na „pilu", ale další branku již nevstřelili. S přehledem utkání řídil Josef Řezáč.
Branky: Bango, Jelínek – Bárta.

Tuhaň – Mimoň B
4:1 (2:1)

Pro rezervu Jiskry je výsledek až příliš krutý, protože od stavu 2:1 byla hlavně ve II. půli dobrých dvacet minut lepším mužstvem, ale gólově vyšla naprázdno. Až když hosté inkasovali třetí gól z pokutového kopu po faulu na Šimona, sesypali se a domácí Tuhaň   dokráčela k výhře.
Branky Tuhaně: Šimon 2 (1 z PK), Dolejš, Hanuš. Rozhodčí: Švec.

Zbývající výsledek: Dubá B – Dubnice B   6:0 (3:0).

12.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Radost střelce Kaňkovského.
12

Arsenal přivezl jeden bod z Úval

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Českolipsko bude ve sněmovně zastupovat Pirát Martínek

Českolipsko – Jediným zástupcem Českolipska v Parlamentu bude po letošních volbách Tomáš Martínek, který byl na třetím místě kandidátky Pirátů.

Profesor, pekař, bývalý voják - noví poslanci

Liberecký kraj - Hnutí ANO rozdrtilo své soupeře ve všech krajích. Starostové a nezávislí dosáhli v Libereckém kraji nejlepšího výsledku z celé republiky a voliči „vykroužkovali“ hejtmana Půtu z posledního místa kandidátky až do Poslanecké sněmovny.

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Česká Lípa -Slavnosti křest knihy českolipských autorů Marty Knauerové a výtvarníka Atily Vöröse proběhl v Bieberově síni muzea.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.