„Splavy nás vyučily z produktivity,“ konstatoval po zápase domácí trenér Jaromír Hetver.

Jablonné – St. Splavy 0:3 (0:1)

Studené a deštěm protknuté počasí více vyhovovalo hostům, kteří zápas začali bez bázně. Poprvé zahrozili z akce na levé straně. Po spolupráci Chlumeckého se Samešem prošel obranou Lupoměský a jen decimetry chyběly, aby se splavský tým mohl radovat. Tatran působil nejistým dojmem, především ve finálních přihrávkách, nicméně i on chtěl hrát aktivně, a to především Zátka, jehož dvě střely z nadějných pozic mířily nad.

Na druhé straně ve 20. minutě se hosté dožadovali penalty. Nedorozumění Vejskraba s Pertlem využil Chlumecký, protáhl se mezi oběma hráči až do vápna a po kontaktu s jedním ze jmenovaných upadl. Rozhodčí řeháček nechal pokračovat ve hře, což rozohnilo splavskou lavičku…

A hned z protiútoku se skóre mohlo měnit. Ptáček však ve stoprocentní šanci na malém vápně pálil vedle levé tyče Halgašovy brány. „Kdyby to Standa dal, vývoj utkání by byl asi jiný,“ pokrčil rameny kouč Hetver. Jenže… Pár minut nato udeřilo před jablonskou svatyní. Autové vhazování prodloužil Sameš k Milerovi a Závůrka v bráně byl proti prudké střele bezmocný – 0:1.

Nažhavený celek od Máchova jezera lépe zahájil i II. půli. Centrovaný balon od Chlumeckého našel hlavu Pergla, avšak Závůrka míč zázračně vyrazil na roh. Pak zase patřily minuty domácím, kteří se s nepříznivým dílčím stavem nechtěli smířit, jenže když už po hezkých kombinacích pronikli do šestnáctky, zbytečně komplikovaně se zbavovali míče. „Proč teda aspoň nevystřelej, sakra!“ zlobil se postarší pán sedící na tribunce.

Čím více začínalo pršet, tím větší půdu pod nohama získávali hosté. A když předvedli „starosplavskou klasiku“, vedli o dva góly. Pavel Pergl si zakřičel: „Pojď ,“ kapitán Habel mu vyhověl, načechral balon do vápna a hlavička znovu se probouzejícího splavského kanonýra neměla chybu – 0:2.

Za sedm minut bylo definitivně rozhodnuto. Opět Pergl tentokrát vydláždil českou uličku na levém křídle Chlumeckému, jenž obešel i brankáře a hostující trenér Kamil Šourek křepčil radostí jako Slovinci po sobotní výhře v Bratislavě – 0:3. „Mám obrovskou radost. Chtěli jsme aspoň bod, a máme hned tři. Zaslouženě, protože jsme byli lepší,“ culil se splavský lodivod a s chutí se zakousl do grilovaného „liberečáku“.

Jablonné se sice ještě pokusilo stav korigovat, výstavní byl projektil z kopačky Pertla, ale Halgaš se překvapit nenechal. Splavy byly v té době pod tlakem, ale jejich obrana hrála důsledně a bezchybně. Zvýšit vedení mohl v závěru Lupoměský, který šel z pravé strany sám na gólmana, avšak bez úspěchu a za pár okamžiků Chlumecký vybídl ke skórování Pergla, ten ale pouze orazítkoval levou tyč. To však Splavským nemuselo vadit, protože za chvíli sudí Řeháček duel ukončil.

„Kluky sráží psychika z toho, že nedávají góly. Chybí nám taky konstruktivní hráč, lehce odevzdáváme balóny a pak o ně musíme bojovat, což hráčům ubírá síly. Ano, Splavy vyhrály po zásluze,“ hodnotil porážku těsně po zápase trenér Jaromír Hetver.

Branky: 31. Miler, 54. Pergl, 61. Chlumecký. Rozhodčí Řeháček st. ŽK: 6:1. Diváků: 80.

Jablonné: Závůrka – Vejskrab, Pertl, Javůrek, Brodil (60. Valeš) – Ptáček, Valentin, Lieberzeit, Černý – Zátka, Hetver ml.

St. Splavy: Halgaš – Vidner, Jelínek, Treutner, Štikar (80. Špic) – Miler, Habel, Pergl, Sameš (87. Nesvorný) – Lupoměský, Chlumecký.

Bukovany jsou znovu třetí

Díky dvěma krásným gólům zvítězili fotbalisté Bukovan v dalším kole krajské I. B třídy nad nebezpečnou Chrastavou.

Bukovany - Chrastava 2:0 (1:0)

Domácí byli po většinu času lepší. Úvodní branku dal v první části zápasu Sedlák, který hlavičkou po rohovém kopu rozjásal promrzlé diváky. Po obrátce se hodně bojovalo, ale rozhodující situace nastala v době, kdy na sebe vzal zodpovědnost útočník Kýček. Bukovanský hráč sebral míč, prošel s ním přes trojici obránců a chladnokrevně zavěsil – 2:0.

„To byla skutečně parádní akce,“ uznale konstatoval předseda FO Družba Bukovany Pavel Šorf. „Velmi důležité je, že máme tři body a že jsme se posunuli na třetí místo.“

Bukovany: Fišer – Valta, Hlubůček, Jánský, Svoboda L. – Vetešník, Jeřábek, Hovorka, Zelinka – Sedlák, Kýček (Svoboda, Hofman, Králík). Trenér Jakub Ujka.

I. B třída Západ

Frýdlant - Loko Č. Lípa 3:0, Bukovany - Chrastava 2:0, Jablonné - St. Splavy 0:3, Rozstání - Rynoltice 1:1, Habartice - Ruprechtice 1:2, Hrádek B - K.Studánka 3:0, Stráž p. R. - Nové Město 1:0.

1. Frýdlant  9 7 1 1 28:11 22
2. Ruprechtice  9 7 1 1 20:7  22
3. Bukovany  9 4 3 2 14:12 15
4. Loko Č. Lípa  9 4 2 3 21:17 14
5. Stráž p. R.  9 4 1 4 15:19 13
6. St. Splavy  9 3 3 3 21:19 12
7. Jablonné  9 3 3 3  8:10 12
8. Rynoltice  9 2 5 2 16:12 11