V 1. kole Poháru ČMFS se střetli dva sousední rivalové Česká Lípa a Nový Bor.
Borští přijeli v roli favorita, což také splnili. V dalším utkání se střetnou s Unionem Cheb 2001, který porazil Rakovník 4:0.

FK Česká Lípa – Jiskra Nový Bor 2:5 ( 0:3 )

První poločas patřil jednoznačně hostujícímu mužstvu. Již v 7. minutě šli do vedení po hrubé chybě Čonky, který ztratil ve středu pole míč, čehož využil Fleischer k protiútoku a následné přihrávce před branku, kde domácí obrana váhala s odkopem. K míči se dostal Kubeš a nedal šanci vyniknout gólmanu Meierovi – 0:1.
V 18. minutě Kincl před svým pokutovým územím podběhl centr hostů, k balónu se dostal Kubeš a přihrál před branku na zcela volného Opočenského, který se nemýlil – 0:2.
V následném čase dvakrát zahrozili hosté, ale bývalého spoluhráče v brance domácích Meiera nepřekonali. To se povedlo pět minut před koncem první půle, kdy Bláha zahrál v trestném území rukou a hlavní arbitr nařídil pokutový kop. Šťastným autorem byl Silný – 0:3.
Do druhé půle Lípa vstoupila důrazněji, ale další gól padl do její sítě. Po zaváhání Kincla se k sólovému nájezdu dostal Hladík, který obehrál vyběhnuvšího gólmana Meiera a poté poslal balón do prázdné branky – 0:4.
V dalším čase se hrálo převážně o střed pole. Snížení skóre se Lípa dočkala až v 68. minutě, kdy Nevrlý chytře přehodil obranu i brankáře Chadrabu – 1:4.
V 73. minutě domácí obrana opět zapomněla u postranní lajny na Hladíka, který dostal přesnou přihrávku do běhu a své sólo zakončil přesnou střelou – 1:5.
O dvě minuty později se českolipským podařilo skóre snížit na 2:5 za pokutového kopu Leitnera, když tomu předcházel faul na Horáčka v jejich trestném území.
V závěru utkání se Lípa sice snažila o snížení skóre, ale borští fotbalisté je k ničemu nepustili, a tak zaslouženě postoupili do dalších bojů.

Branky: 68. Nevrlý, 75. Horáček (PK) – 7. Kubeš, 18. Opočenský, 40. Silný ( PK), 53. a 73. Hladík.

Rozhodčí: Šístek, ŽK 1:2, počet diváků 410.

Sestavy: Česká Lípa: Meier – Rataj, Kolegar, Leitner, Kincl – Čonka, Neuman (67. Hapiák), Bejda, Bláha (46. Nevrlý), Horáček (80. Soukup ), Půlpán

Nový Bor: Chadraba – Štálík, Rampáček, Opočenský, Kubeš, Silný, Fleischer (67. Podolský), Šafář, Holeček, Buryánek (76. Benc), Hladík (76. Kazan).