V posledním domácím zápase této sezony přivítali fotbalisté Lokomotivy celek Hejnic. Jak starší, tak mladší dorostenci byli papírovými favority.

Starší: Loko Č. Lípa – Hejnice 1:0 (0:0)

Domácí se na svého soupeře vrhli už od úvodního hvizdu, střely Torby, Všetečky a Volejníka jsou toho důkazem. Pak hostům vzplály emoce, protože po faulu jednoho z domácích hráčů nebyla nařízena penalta v jejich prospěch. Po zahrání další standardní situace se dostal do šance Torba, ovšem jeho pokus nebyl přesný. Následně zkoušel své štěstí slalomem mezi hostujícími obránci Vokněr, jeho koncový projektil ale skončil vedle.

Hráči Hejnic se nechtěli nechat zahanbit, jmenovitě Zeman po obehrání Všetečky také neuspěl. Na začátku druhého poločasu zahrál v pokutovém území hejnický Horčička rukou, rozhodčí Nešněra se ještě poradil s kolegou na čáře, udělil Horčičkovi červenou kartu a také nařídil pokutový kop. K němu se jako již tradičně postavila českolipská „šestka“, tedy Jiří Vokněr.

V zápase s Novým Borem tuto situaci zvádl bravurně, tentokrát však Kobra nepřekonal. Neproměněná penalta jakoby domácí ještě více nabudila, po průniku trefil Vinš jen boční síť. Už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně, ale českolipský Štěpán Matys byl proti. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval a přesně k tyči vystřelil domácím tři body – 1:0.

„Jsem rád, že jsem to byl dnes já, kdo rozhodl zápas,“ neskrýval radost střelec branky. „Upadl jsem s protihráčem na zem, míč vylétl do vzduchu, já se zorientoval, vstal jsem, a jak říkají trenéři, když nevíš co s míčem, vystřel, tak jsem vystřelil a naštěstí to tam spadlo,“ vrací se k jediné brance Matys. „Byl to také gól pro tátu k narozeninám, ale hlavně pro náš celek,“ uzavírá Štěpán.

Po inkasovaném gólu neudrželo několik hráčů hostí nervy na uzdě a arbitr Nešněra vytáhl během několika málo sekund více žlutých karet, než za celý duel. Pro Ondřeje Černého to byl již druhý žlutý kartónek, a tak musel i on předčasně opustit hřiště.

Branka: Matys. Rozhodčí: Nešněra – Poppr, Marek. ČK: Horčička, Černý O. (oba Hejnice).

Loko Č. Lípa: Kubínek – Volešák, Matys, Všetečka, Janošec, Vokněr, Vinš, Volejník, Torba, Horáček, Trmík (Sékely, Malý, Třešňák, Mečíř, Zlatníček).

Mladší: Loko Č. Lípa – Hejnice 2:3 (1:2)

První branku zápasu má na svědomí Petr Mečíř, který posadil obránce na zadek a překonal Ráže – 1:0. Vzápětí bylo vyrovnáno, postaral se o to Kobr – 1:1. Před Kubínkovou svatyní vznikla trma vrma, po které si našel míč Albert a poslal svůj tým do vedení – 1:2.

Druhá půle přinesla šance jen po standardních situacích, ovšem další branka vznikla po hrubé chybě v domácí obraně. Tato minela se později ukázala jako rozhodující. Trs se nedohodl s brankářem Kubínkem, poslal mu krátkou malou domů, hostující hráč obešel vyběhnuvšího Kubínka a neměl problém se zakončením do prázdné klece – 1:3.

Českolipští však neházeli flintu do žita, jiskru naděje vykřesal hlavou Mečíř – 2:3. Na víc už svěřenci trenéra Vávry nedosáhli a nenavázali tak na debakl, který uštědřili Novému Boru.

Branky: Mečíř 2 – Kobr, Albert, Budka. Rozhodčí: Poppr – Nešněra, Marek

Loko Č. Lípa: Kubínek – Trs, Bukáček, Třešnák, Sékely, Mečíř, Kulha, Zlatníček, Doležal, Blažek, Kosťun (Bíbr, Kliment, Šmíd, Florián, Kaiser, Kačín).