Ve dnech 8. - 10. července se turnaje zúčastnilo 200 týmů z patnácti evropských zemí, v deseti kategoriích. V naší kategorii U11 bylo přihlášeno 26 týmů.

Našim klukům los základních skupin a následného play off opět přisoudil jen polské týmy, takže jsme zatím během dvou odehraných ročníků neměli možnost změřit síly s kluby jiných zemí.

Naším cílem bylo vylepšit loňské 20. místo. V pátek a v sobotu nás čekali tři zápasy základní skupiny. První zápas jsme sehráli proti týmu Quick Mix Strzelinianka a po výborném výkonu vyhráli 10:0, nutno ale dodat, že nás soupeř moc neprověřil a naši kluci byli lepší ve všech směrech.

Další utkání proti domácímu týmu MKS Parasol Wroclaw se od začátku hrálo v jiném rytmu a byl k vidění oboustranně pohledný fotbal s velkým množstvím gólových šancí na obou stranách. Nám se ale naše šance nepodařilo proměňovat a velice dobře rozehraný zápas jsme prohráli 3:0.

V posledním zápase nás čekal nejtěžší soupeř ve skupině, tým fotbalové akademie AP Kotwica Kolobrzeg. Kvalita soupeře byla vidět od začátku a nám se nedařilo najít recept na překonání soupeřovy obrany. Zápas skončil zaslouženou výhrou soupeře 5:0.

V základní skupině jsme obsadili 3. místo, ale stále bylo o co hrát.

S ostatními týmy ze třetích míst jsme byli nalosováni do dvou tříčlenných skupin a čekali nás boje o pohár CHALLENGE CUP.

Starší přípravka FC Nový Bor se na turnaji v Polsku neztratila. Zdroj: archiv

V prvním zápase proti UKS AP Swidnica jsme začali trochu opatrně, ale postupem času jsme začali soupeře přehrávat a zaslouženě zvítězili 5:0.

V utkání s Blekitni Jerzmanowo jsme si chtěli zajistit postup do finále. Dlouho se nám nedařilo soupeři vstřelit góly, i když jsme měli od začátku zápasu převahu, ale nervozita nám trochu svazovala nohy. Nakonec se naši střelci probudili, zvítězili jsme 4:2 a postoupili jsme do vytouženého finále.

Ve finále nás čekal tým GKS Vitcovia Witkowo. Na obou týmech už byla vidět únava a nervozita z důležitosti finálového utkání, ale všichni hráči se snažili odevzdat maximum pro vítězství. Sice nebyl vidět příliš pohledný fotbal, ale na každém hráči bylo vidět, že už, jak se říká, „mele z posledního".

V posledních minutách zápasu se ale ukázalo, že více sil zbylo našim klukům, a po velmi dramatickém závěru jsme vyhráli 2:1. Po závěrečném hvizdu rozhodčího byla vidět obrovská radost našich hráčů, kteří se všichni společně objali a radovali se ze zisku poháru Challenge Cup, a tím pádem z konečného 13. místa v celkovém pořadí turnaje. Tím jsme si splnili náš cíl vylepšit umístění z minulého ročníku.

Hráčům patří velké poděkování za předvedenou hru a za výbornou reprezentaci našeho klubu a zároveň i města Nový Bor v zahraničí. A nesmím opomenout ani naše nejvěrnější fanoušky z řad rodičů a sourozenců, kterých s námi cestovalo 17, a bouřlivým skandováním se starali o skvělou atmosféru při našich zápasech, děkujeme.

David Štercl