Nováček druhé nejvyšší soutěže Libereckého kraje chtěl v sobotu od 15 hodin přivítat Lomnici, ale počasí mělo jiný názor.

„V přípravě jsme odehráli čtyři přáteláky. Teď, když víme, že první a možná i druhé jarní kolo bude odloženo, se musíme zaměřit na fyzickou kondici," přiznal lodivod Rudlof Věchet.

Proč?

„Protože účast hráčů v zimní přípravě, s ohledem na jejich směny v zaměstnání, nebyla ideální. Scházeli jsme se v osmi devíti lidech, což je na můj vkus dost málo," zdůraznil trenér.

Mužstvo na jaro posílí útočník Čvančara (Arsenal Česká Lípa), do přípravy se opět zapojil Wurdák, naopak do Dubnice se po hostování vrací Tschervenka. „Jinak jsme beze změn."

FK Stráž v zimě nelenil. Využíval bazén, halu a odehrál čtyři přátelské zápasy: Skalice 2:3, Bukovany 2:2, Doksy 1:5, Mikulášovice 5:5. „Nad Skalicí jsme vedli 2:1, ale konečný výsledek mě nezajímal, spíše mě potěšil velmi dobrý přístup hráčů. S Bukovany jsme vyhrávali 2:0, ale lekci nám daly Doksy. Byly jak rychlé šípy a my proti nim neměli šanci," řekl Věchet a dodal: „Do začátku sezony musíme dohnat fyzičku."