„Určitě jsme mohli vyhrát i větším rozdílem, ale i tak jsme spokojeni, že jsme v posledním podzimním domácím utkání potěšili fanoušky vítězstvím," nechal se slyšet domácí kouč Lukáš Plšek.

„Dařil se nám přechod do útoku, tam jsme byli hodně nebezpeční, na druhé straně hřiště jsme zvládali bránit ataky soupeře, přestože měl výškovou převahu. Slabší chvilku jsme měli ve druhém poločase, kde jsme hostům dovolili vyrovnat, a tím zápas zbytečně zdramatizovat. Ale zvládli jsme to, přidali jsme důležitý druhý gól a zaslouženě vyhráli," konstatoval novoborský kormidelník.

Nový Bor - Vysoké Mýto 2:1 (1:0)

Úvodní gól padl po 20 minutách, kdy ukázkovou akci v podání Stromeckého s Pekařem domácí dotáhli až před šestnáctku, následovala přihrávka na dobře postaveného Halbicha, jenž z hranice vápna napřáhl ke střele, na kterou gólman Drápela nedokázal reagovat 1:0.

Nejlepší hráč domácího souboru v tomto utkání, Petr Stromecký, po přestávce orazítkoval horní tyč, jenže hosté přidali na aktivitě a v 53. minutě si vysloužili vyrovnání, když gólmana Blumentritta překonal Motl 1:1.

Novoborští věděli, že jejich úkolem v tomto duelu je stoprocentně bodovat, a tak se znovu osmělili. Nejprve v 61. minutě se přes hostující obranu prosadil Halbich, jehož zakončení bylo pohotové, bohužel balón znovu orazítkoval břevno… Ale za dvě minuty už bylo mnohem veseleji. To si na přesnou přihrávku za obránce naběhl zmiňovaný Petr Stromecký. Jeho rychlé nohy na soupeřovy zadáky platily, stejně tak jako přesná koncovka, jež pokořila gólmana Drápela 2:1!

Do konce utkání se již žádná změna skóre nekonala, i když oba celky hrály aktivně až do závěrečného hvizdu, což přítomní fanoušci ocenili.

V posledním kole zajíždí FC Nový Bor na půdu lídra skupiny C, kde v sobotu před obědem může jen a jen překvapit.

Branky: 21. Halbich David, 65. Stromecký Petr - 53. Motl David. Rozhodčí: Novotný Zbyněk. ŽK: 1:3. Diváků: 100.
Nový Bor: Blumentritt - Šimoník, Broschinský, Hauer, Mach, Janů, Hoke, Kubeš, Pekař, Stromecký, Halbich (Černý, Čurgali, Prieložný, Devátý). Trenéři: Lukáš Plšek, Vladimír Jeníček.

Divize C.