K předposlednímu utkání, s vírou v záchranu krajské I. B třídy, nastoupili hráči Dubice proti okresnímu rivalovi z Bukovan velmi zodpovědně a odměnou jim bylo vysoké vítězství po dobrém výkonu celého mužstva.
Dubice – Bukovany 4:1 (2:0)
Utkání začalo oboustranně otevřeně a hosté hned v úvodu naznačili, že nepřijeli pouze bránit a využívali každou možnost k rychlému brejku. První šanci si však vypracovali Dubičtí, jenže Suněk z trestňáku trefil pouze zeď a ani následný pokus se mezi tyče nevešel. Až v 19. min. se domácí fandové dočkali. Gorol namazal Suňkovi, který si před vápnem pohrál s obráncem a tvrdou střelou k pravé tyči otevřel skóre – 1:0. Za čtyři minuty zahrozili hosté, ale Bárta se proti Hruškovi neprosadil. Efektivitu předvedli vzápětí domácí hráči. S chutí hrající Gorol uvolnil Zelenku, ten skvěle načasoval přihrávku Suňkovi, který podél vybíhajícího gólmana upravil na 2:0.
Po této brance získali hosté územní převahu, ovšem obrana Spartaku hrála velmi zodpovědně, a tak si Bukovany gólovku prakticky nevytvořily. Naopak to mohli být Spartakovci, kteří mohli svůj náskok pojistit, ale v rozhodující chvíli jim scházela finální přihrávka na rozběhnuté útočníky.
Po přestávce orámovala hřiště nádherná duha a aktivnější byli opět hosté. V 55. vyrazil Hruška reflexivně nohou střelu Sedláka a po hodině hry posoudil jinak velmi dobrý sudí Rais střet Škacha s Valtou jako penaltový a zkušený Jeník nedal Hruškovi šanci – 2:1. Na hřišti i v hledišti zavládly emoce a objevily se se i 2 žluté karty (Suněk, Hruška).
Domácím za tohoto stavu určitě zatrnulo, ale za dalších pět minut bylo vše opět jinak. Běhavý Gorol vyhledal ve vápně nabíhajícího Kalinu, který střelou pod padajícím Michelem vrátil Spartaku dvougólové vedení – 3:1.
V 73. min. již bylo o osudu střetnutí rozhodnuto. „Nahrávač“ zápasu Gorol skvělým centrem z levé strany našel hlavu Suňka a ten si zkompletoval zápasový hattrick – 4:1. O dvě minuty později atakoval Hrušku dost nevybíravě Valta, ale gólman Spartaku bolestivý střet po chvíli „rozchodil“. V závěru ještě stovku diváků upoutala hlavička střídajícího Hlubučka či dalekonosná bomba vyhecovaného Adámka, ale Hruška se zaskočit nenechal.
Dubice výhrou přiživila šanci na záchranu, jen se namítá otázka, zda zlepšený herní projev nepřišel přeci jen pozdě. Dubičtí totiž nemají záchranu ve svých rukách.
Branky: 19. 25. a 73. Suněk, 65. Kalina – 61. Jeník (PK). Rozhodčí Rais, ŽK 4:2, diváků 100.
Dubice: Hruška – Ráliš – Byrtek, Horňák, Zahrádka – Kalina, Suněk, Tesař, Škach – Zelenka (62. Kulha). Bukovany: Michel – Jeník – Vetešník (56. Hlubuček), Adámek, Svoboda – Kodera (46. Valta), Samek, Ujka Jan, Jeřábek – Sedlák (80. Prýl), Bárta.