Fotbalisté Teplic ztratili ve svém třetím vystoupení v Tipsport zimní lize první body. Tým trenéra Petra Rady připravil o neporazitelnost silný Liberec, který včera zvítězil 2:0 a nasměroval se za postupem ze skupiny.

Na děčínské umělé trávě byly k vidění dva rozdílné poločasy. V tom prvním exceloval Liberec a zaslouženě vstřelil zásluhou Musiola a Breznaníka dva góly. Po přestávce měly více ze hry Teplice, ale k pořádnému ohrožení soupeřovy branky se skoro vůbec nedostaly.

„Rozhodli jsme se, že proti Liberci postavíme kluky, které tolik neznáme. V první půli nám chyběl pohyb, kluci měli zbytečný respekt ze soupeře. Ve druhé půli už se výkon zlepšil. S výsledkem samozřejmě nejsme spokojení, ale nějaké věci nám to ukázalo,“ hodnotil utkání asistent trenéra Teplic Lukáš Přerost.

Debut ve žluto-modrém dresu si včera připsala posila, Petr Dolejš. „Nechtěl bych ho po jednom zápase hodnotit. Je to pro něj něco nového, je to o úroveň vyšší. Petr se teprve zabudovává do týmu, rozkoukává se a nemohli jsme čekat, že hned v prvním utkání potáhne mančaft. Perspektivu má a budeme se snažit s ním pracovat,“ řekl Přerost na adresu rtuťovitého záložníka, který proti Liberci tahal podél pravé lajny útočné akce Teplic, přesně centroval a rozehrával standardní situace.

Na opačném okraji záložní řady operoval Zdeněk Volek z Ústí, který se na testech osvědčil a jaro stráví na Stínadlech. „Zdeněk by měl zůstat na hostování do konce sezony,“ potvrdil asistent Přerost.

Teplice kvůli porážce nejspíš přišly o šanci na vítězství ve skupině. To by měl získat právě Liberec, který kromě Teplic porazil i Ústí. „Pravděpodobně jsme rozhodli o našem vítězství ve skupině, ale jsme pokorní a máme respekt k Varnsdorfu i Roudnici,“ řekl kouč Slovanu Jaroslav Šilhavý. „První poločas byl z naší strany lepší než ten druhý, mělo to své parametry. Teplice nehrály v nejsilnější sestavě a výsledek nelze přeceňovat.“