Jiskra Mšeno - FC Nový Bor 0:1 (0:0)

Oba divizní celky (Mšeno působí ve skupině A, Nový Bor v B-skupině) nepředvedly v sobotu dopoledne zrovna super výkon, ale opět potěšila příkladná aktivita ze strany Novoborských, kteří nastřelili břevno (Jan Broschinský mladší) a další příležitosti neproměnili.

Až v 74. minutě vyrazil ze zadních řad Petr Stromecký, jenž prošel jako kudla sádlem domácí obranou, následovala přihrávka a centr na vápno, kam si pohotově naběhl Ondřej Hamada a nezištně poslal balón do sítě.

„Do konce zápasu bylo ještě daleko, a tak přicházely i další šance. Jednu velkou měli domácí, naštěstí ji nedotáhli do konce. Ale i my jsme mohli vedení potvrdit dalším gólem, což se nestalo, přesto jsme si z Břízek odvezli nejtěsnější výhru,“ konstatoval spokojeně sekretář Jiří Obrovský.

Naopak v nelichotivé situaci se nachází mšenský celek. „Proti Novému Boru jsme hráli a vlastně nehráli. Bylo nás jen pět. Zase jsme si museli půjčit hráče z okolí, nastoupili kluci z Držkova a Pěnčína. Máme málo hráčů. A teď ještě byli tři nemocní, jeden musel do práce, další řešil problémy se zubem,“ postěžoval si po přípravném utkání s Novým Borem trenér A týmu Mšena Josef Just.

„Soupeř nebyl nijak kvalitní. Ale trenér Honza Broschinský měl k dispozici hodně hráčů a mohl je prostřídat. Na to jsme my neměli a podle toho to pak vypadá,“ konstatoval mšenský kouč.

Problém vidí v tom, že Mšeno, které hraje divizi a má ambice na horní příčky tabulky, chce trénovat naplno. Proto má také čtyři tréninky v týdnu a o víkendu zápasy. A to se může některým hráčům zdát hodně, i vzhledem k tomu, že musí plnit také svoje pracovní a jiné povinnosti. V divizi na ně čekají náročnější soupeři než v nižších soutěžích, ale někteří přesto zvolí raději krajský přebor.

„Moc se jim do toho s námi asi nechce. Ještě máme asi měsíc a týden, abychom soupisku doladili. S prvním mistrákem už ale musí být jasno. Zatím jsem z toho všeho kolem nějak rozčarovaný,“ dodal ke stavu hráčů A-mužstva trenér Josef Just.

Mšeno se příští sobotu 10. února střetne doma s ligovým dorostem Liberce, Nový Bor vyzve od 11 hodin celek Jílového.

Branka: 74. Ondřej Hamada. Diváků: 20.
Nový Bor: Král - Broschinský L., Černý, Devátý, Dimo, Broschinský J. ml., Kubeš, Vacek, Šimůnek, Havel, Stromecký, Hruška, Tobi, Berounský, Ramisch, Ouzký, Hamada. Trenér: Jan Broschinský st., vedoucí mužstva: Richard Blumentritt.