Českolipský Arsenal odehrál další kolo divizní soutěže v Chomutově. Trenér Pavel Hradiský se před utkáním netajil s tím, že chce vyhrát. „Hřiště vypadá dobře, věřím, že bude pěkný fotbal a že vyhrajeme.“ K tomu pomohl i fan klub, který přijel v hojném počtu a dal o sobě vědět.

Chomutov – Arsenal Č. Lípa 0:2 (0:1)

Lípa v tomto utkání dosti kazila přihrávky, především v první půli, jenže soupeř toho nevyužil. Ve třetí minutě z trestného kopu Eislta musel gólman Meier zachraňovat před Hynešem. Z protiútoku zahrozil Holeček střelou z osmnácti metrů, gólman Zaťko jeho střelu k tyči vyrazil. Ve 14. minutě Holeček fauloval před vápnem Hornu, centr z trestného kopu poslal na branku Šebek, gólman Meier musel čarovat, aby míč vytáhl na rohový kop.

Pak přišel první gól, když Vrabec poslal centr z trestného kopu do vápna, kde si Opočenský naskočil na míč a hlavou jej poslal za záda Zaťky – 0:1. O minutu později mohl skóre zvýšit Štálík, jenže mířil vedle. Domácí zahrozili ve 35. minutě střelou Šebka z trestného kopu. Poté mohl Vrabec potrestat chybu gólmana, kterému míč vypadl z rukou, zamířil jen nad branku.

Druhý poločas se odvíjel stejně jako první, domácí se snažili o srovnání skóre, jenže obrana hostí včetně s gólmanem Meierem pracovala na výbornou. V úvodu se Lípa dostala do šance. Obajdin rozehrál rohový kop na Vrabce, který si v dobré pozici neporadil s gólmanem. V 67. minutě kopali domácí další trestný kop ze sedmnácti metrů Eiseltem, gólman Meier jeho umístěnou střelu k tyči svým zákrokem vyrazil na autové vhazování.

O dvě minuty později Vrabec prošel obranou do vápna, chtěl přihrát na lépe postaveného Obajdina, jenže jeho úmysl vystihl stopér a míč odkopl do bezpečí. Druhý gól padl po pěkné akci Věcheta, který poslal do brejku Opočenského, ten obešel beka a přestřelil gólmana Zaťku, který si sice sáhl na míč, ale nedokázal jej vytěsnit – 0:2. V 77. minutě zahrozil Broschinský, kdy šel sám na gólmana, jenže jej neprostřelil.

Ve zbytku utkání si Lípa vedení pohlídala a zaslouženě si připsala důležité tři body v boji o postup do ČFL.

Branky: 20. a 79. Opočenský. Rozhodčí Kotalík, ŽK 1:0, počet diváků 140.

Sestava Arsenalu: Meier – Novotný, Silný, Štálík, Půlpán – Opočenský (90. Krasnický), Vrabec, Podolský, Holeček (65. Broschinský) – Obajdin (80. Hladík), Věchet.

Ohlasy po utkání:

Střelec dvou gólů Radek Opočenský: „Nám se moc nedařilo, ale zvládli jsme to bojovností. Hlavně, že to tam dvakrát spadlo a že tři body jsou doma.“

Trenér Arsenalu Pavel Hradiský: „Určitě jsem spokojený s vítězstvím. Chomutov má kvalitní mužstvo, bojoval ještě nedávno o postup. Hra z naší strany byla ospalá, kazili jsme moc přihrávek. Zaplať Bohu, že jsme dvakrát udeřili Radkem Opočenským, který dal pěkné góly.“

Domácí trenér Tomáš Heřman: „Dnešní utkání se mi nehodnotí dobře, protože jsme prohráli. Česká Lípa využila dvě šance, my jsme nevyužili žádnou, takže v tom smyslu je to spravedlivé vítězství hostí. Myslím si, že jsme se vyrovnali českolipskému týmu, především v prvních dvaceti minutách, ba jsme byli lepší. Jenže jsme se nedokázali dostat do šance, proto Lípa zaslouženě vyhrála.“