Holany V uplynulé sezoně vládli okresnímu přeboru a poprvé v historii klubu si zahrají I. B třídu. Fotbalisté Holan však nechtějí ani v krajské soutěži hrát druhé housle, potvrdil v rozhovoru pro Deník jejich trenér Jiří Barvíř.

Jak jste si užili oslavy po historickém postupu do krajské soutěže?

Jako každý sportovec, který se věnuje kolektivnímu sportu a dosáhne nějakého úspěchu, tak to s radostí oslaví, a Holany nebyly výjimkou. Oslavy proběhly ve velkém stylu a bylo vidět, že je to poprvé co se této malebné vesničce podařilo postoupit do krajské soutěže.

Kdy tým zahájil přípravu a jak vypadá?

Trénujeme už téměř čtrnáct dnů, a to třikrát týdně. V úterý a čtvrtek se věnujeme kondičním prvkům a v neděli se jen lehce proběhneme a zahrajeme si fotbálek, aby si kluci odpočinuli od drilu z předchozích dnů. Věnujeme se tomu, co tým potřebuje, aby v nadcházející sezoně uspěl, a to je síla, agresivita, start na míč a rychlostní vytrvalost. Od příštího týdne už přejdeme více na rychlostní věci a pomalu začneme pracovat na herním cvičení s míčem. Jelikož je do začátku sezony málo času, tak jsme se rozhodli více věnovat tréninkovým jednotkám a přípravný zápas odehrajeme pouze jeden, 8. srpna v17.30 přivítáme Bělou pod Bezdězem. Pak na to vlítneme. Věřím, že kluci budou na fotbal natěšení a zápasové manko nám přijde vhod.

Dají se čekat nějaké změny v hráčském kádru a realizačním týmu?

Původně byl plán jasný, kdo si 1.B třídu vykopal, ať si ji i zahraje, ale podle očekávání nastaly problémy a tým pravděpodobně paradoxně oslabí. Do Doks nám odešel David Bečvařík, jehož góly nám budou hodně chybět. Za svým bratrem měl v úmyslu odejít i Jiří Bečvařík, ale nakonec se situace vyvinula tak, že zřejmě zůstane. Další komplikace je Jakub Souček, který laboruje se zraněným kolenem a je otázkou, zda bude schopen nastoupit, protože už i jarní část soutěže odehrál se sebezapřením. Jediná posila, která se rýsuje, je Václav Serdel z Kamenice, ale stále není nic jistého. Vencu bych v týmu samozřejmě rád měl, ale uvidí se, jak to dopadne.

Jste jedním z nováčků I. B třídy, jaké cíle si s vedením klubu dáváte pro podzimní část?

Samozřejmě, že jsme nováček a tím pádem velká neznámá pro naše soupeře, ale já osobně (a věřím, že ani kluci) z toho strach nemám. Mé osobní cíle nejsou malé a vše záleží na tom, v jaké sestavě do soutěže naskočíme. Pokud dopadne vše jak má a dopadne nám Venca Serdel, tak věřím, že budeme hrát v horní polovině tabulky. A to jsou zároveň i mé cíle pro tuto sezonu.

Na koho ze soupeřů se vy osobně těšíte nejvíc a proč?

Těším se na všechny soupeře, ale hlavně jsem zvědavý na nové týmy ve skupině Přepeře a Jeníšovice, které jsem ještě hrát neviděl a slibují určitou kvalitu. Ale nebudeme si nic namlouvat duel s českolipskou Lokomotivou, kde jsem šest let jako trenér působil, ve mně vyvolá asi nejvíc adrenalinu a věřím, že to budou kvalitní zápasy. Na bžundu mám výborné vzpomínky a zažil jsem tam nezapomenutelné zážitky a partu, kterou už asi v dnešní divné době nezažiji. Kdybych Lokomotivu za hodně zvláštních okolností neopustil, tak se tam na 99 procent hrála 1.A třída, což mne dodnes hodně mrzí.