Zatímco heřmanický kouč Rudolf Věchet (vlevo) svůj úmysl u mužstva skončit avizoval již před několika měsíci, dubický Jiří Jelínek se pro tento krok rozhodl nedávno. „Už jsem to oznámil vedení klubu. Po sezoně odcházím, a to i v případě, kdybychom se v B–třídě zachránili, což si velice přeju,“ potvrdil Deníku sám Jelínek.
Není bez zajímavosti, že oba lodivodi řeknou svým klubům „sbohem“ po dlouhých letech. Věchet koučoval „Sokoly“ devět sezon, Jelínek stojí u kormidla „Spartakovců“ od dubna roku 1997!
„Už nemám sílu na to, abych neustále před každým zápasem sháněl lidi a stavěl dorostence, kteří navíc hrajou dva zápasy za den,“ zdůrazňuje své rozhodnutí Jelínek. „Nebude to pro mě lehké, prožil jsem zde hodně let, zažívali jsme úspěchy i méně vydařené sezony. Ale letos nastal čas, abych trenérský post Spartaku opustil. “
Stejně hovoří i Rudolf Věchet. „Jsem rád, že se nám i přes problémy s hráčským kádrem podařilo soutěž zachránit. Ale už mě nebaví starat se o věci, které mě, jako trenéra, nemají zajímat. Jsem z toho unavený. Fotbal mám samozřejmě pořád rád, ovšem teď si od něj potřebuji na nějakou dobu odpočinout.“
Ptáte se, zda nastanou po sezoně podobné změny i v jiných týmech z Českolipska? Podle informací Deníku je to velmi pravděpodobné.