Každá kategorie byla rozdělena do dvou skupin, kde hrál každý s každým, poté následovaly zápasy o umístění. V turnaji ml. přípravek (8-9 let) se sice nepodařilo naplnit celou kapacitu týmů z okolí, a tak dostali šanci zahrát si na turnaji i ti nejmenší fotbalisté, z předpřípravky domácího klubu, takže FC Nový Bor měl v této kategorii pětinásobné zastoupení. Pro některé z nejmladších hráčů to byl první velký turnaj v jejich začínající kariéře. Ze začátku byli z atmosféry na turnaji trochu vyplašení, ale postupem času i tito kluci, kteří hrají fotbal teprve prvním rokem, začali střílet góly a získali nějaký ten bod za dobrý výsledek.

První místo v turnaji mladších přípravek zcela zaslouženě vybojovali hráči TJ Sokol Doubí, kteří zvítězili ve všech zápasech. Novoborská mladší přípravka vybojovala krásné 3. místo, když v zápase o bronz porazila Skalici.

Druhý tým ml. přípravky vybojoval 5. místo.

Nejmladší zástupci FC Nový Bor sice dosáhli jen na místa ve spodních příčkách tabulky, ale i tak se mezi staršími účastníky turnaje neztratili a patří jim pochvala za bojovný výkon během celého dne.

V turnaji starších přípravek (10-11 let) se podařilo kromě okresních týmů přilákat i fotbalové akademie z Varnsdorfu a Děčína. Jako největší favorit turnaje přijely dva týmy slavné Viktorky Žižkov.

Domácí postavili dva týmy: „áčko", ve kterém byli nejzkušenější hráči, a v „béčku" dali trenéři šanci všem našim ostatním klukům, kteří zatím sbírají zkušenosti.

Ve skupině A obsadila novoborská rezerva poslední místo a čekal ji boj o 11. místo. V tomto zápase ale domácí mladíčci sebrali poslední zbytky sil a v dramatickém souboji remizovali se Slavojem Úštěk 3:3, aby následné penaltové loterii vybojovali celkově předposlední místo.

Velká pozornost byla upřena k domácímu A-týmu, který prošel skupinou se čtyřmi výhrami a jednou remízou, ale kvůli horšímu skóre postoupil „pouze" do boje o bronz. Tam narazil na FA Děčín. Tento duel sice započal gólem v 1. minutě, ale potom zkušenější soupeř začal hostitele přehrávat. Čtyři minuty před koncem vedl Děčín 5:2, jenže i zásluhou skvělých diváků se Novoborští vydali ze všech sil a v posledních minutách vyrovnali na 5:5, tudíž došlo opět na penaltový rozstřel, který lépe zvládli hosté, proto Nový Bor získal nepopulární bramborové medaile. Nutno ale dodat, že zápasy domácího áčka s Viktorkou Žižkov (0:0) a Děčínem byly ozdobou turnaje starších přípravek.

Ve finále proti sobě nastoupily oba týmy Žižkova a po bezbrankové remíze byli v penaltovém rozstřelu šťastnější hráči Viktorky „A", kteří se zároveň stali celkovými vítězi turnaje st. přípravky.

Mezi zápasy ve skupině a o umístění dostal prostor taneční kroužek ze ZŠ U Lesa, v areálu stadionu mohly děti po celou dobu turnaje využívat nafukovací klouzačku a také bylo k dispozici malování na obličej.

„Jsme rádi, že se celý turnaj nesl v duchu fair play, všichni si ho užili, včetně výborných fanoušků, kterých se sešlo na 400, což přispělo k výborné atmosféře při zápasech. Velkou radost nám udělaly i všechny zúčastněné týmy tím, že pochválily kvalitu, organizaci a celý průběh turnaje," zdůraznili pořadatelé z FC Nová Bor a dodali, že velké poděkování patří rodičům a fanouškům, kteří se podíleli na přípravách a organizaci turnaje.

„Bez nich bychom to jen těžko zvládli. Radostí pro nás je i to, že se nám podařilo 240 dětí zvednout od počítačů a tabletů a umožnili jim po celý celý den běhat po fotbalovém trávníku. Naše poděkování patří i Libereckému kraji za poskytnutí dotace na uspořádání turnaje."

David Štercl