V prvním utkání nedal nekompletní divizní favorit, celek Vilémova, šanci rezervě Arsenalu Č. Lípa, nad kterou vyhrál vysokým rozdílem 8:2! Ve druhém duelu se střetli novicové tohoto turnaje, Doksy a Březiny. Po zajímavém boji se oba soupeři rozešli smírně s výsledkem 3:3.

Zbývající zápas prvního kola mezi domácím Juniorem (mimo turnaj porazil Skalici u České Lípy 3:1) a dorostem Teplic je na programu dnes od 17 hodin.

Vilemov - Arsenal Č. Lípa B
8:2 (1:1)

V prvním poločase byli Českolipští svému soupeři vyrovnaným soupeřem, jenže nezvládli posledních dvanáct minut utkání, kdy inkasovali pět gólů. „V závěru utkání nám docházely síly, kluci dělali v obraně školácké chyby. Je vidět, že jsme ještě nebyli na hřišti, někteří hráči nemají natrénováno. Věřím ve zlepšení a že se tento ostudný debakl nebude již opakovat,“ řekl k utkání vedoucí mužstva Miroslav Dalík.

Úvod utkání vyšel lépe českolipskému mužstvu, již v sedmé minutě vystřelil Damir Poturovič, gólman Los míč neudržel a ten spadl za jeho záda 0:1. V následných minutách zahrozil Vilémov, kdy Zelinger odcentroval míč z pravé strany před branku na Vaňáka, ten netrefil balón. V jednadvacáté minutě se již vilémovští hráči radovali z gólu Viliče, který poslal balón od břevna do branky 1:1.

Poté dvakrát zahrozili Českolipští, nejprve se před vápnem uvolnil Poturovič, jemuž střelu srazil obránce na rohový kop. Pak se do vápna probojoval Burian, následně hledal Poturoviče, jenže vše vystihl gólman a šanci zmařil. Pět minut před koncem první půle úspěšně čelil Bahník tvrdé střele Čudy.

Po změně stran šel Vilémov gólem Vavrouška do vedení 2:1. Třetí gól padl po pěkné akci vilémovských útočníků, kdy přehráli zadáky Lípy a Dvořák po centru do vápna nedal šanci vyniknout Bahníkovi 3:1. Českolipští se zmohli ještě ke snížení na 3:2, kdy Půlpán z rohového kopu našel před brankou Měšťana, který pěknou hlavičkou k tyči překonal vilémovského gólmana 3:2.

To bylo ze strany Lípy vše. Ve zbytku utkání již kralovali pouze hráči Vilémova. V 78. minutě Slivič využil váhavost českolipských zadáků ke vstřelení čtvrtého gólu 4:2. O tři minuty později se trefil z trestného kopu Dvořák a z následného nájezdu se po třetí v utkání trefil opět Slivič 6:2. Závěr utkání Českolipští již vypustili, a tak přišla pohroma ve střelení dalších dvou gólů. Šťastnými střelci byli Zadina a Jirchář.

Program 2. kola (so, 28. 1.):
Arsenal Č. Lípa B Teplice (11.30).
Junior Děčín Březiny (13.30).
Stap Tratec Vilémov TJ Doksy (15.30).

Radek Valenta
Miroslav Dalík