„Původně plánovaný turnaj před zahájením podzimních mistrovských fotbalových bojů se z technických důvodů časově posunul až na uplynulý víkend. Náš klub pozval družstva ze známých fotbalových klubů jako TJ Doksy, Slovan Hrádek, Mondi Štětí a samozřejmě nechyběli ani naši dorostenci,“ informoval sekretář Jiří Obrovský.

Hrálo se systémem každý s každým dvakrát dvacet minut, kždé družstvo odehrálo 3 utkání a celkem bylo sehrálo 6 zápasů. „Řada přítomných diváků viděla docela dobrou střeleckou potenci hráčů: v šesti odehraných zápasech padlo 17 branek, což je průměr na jedno utkání 2,8 gólů,“ konstatoval dále Obrovský.

Závěrečné hodnocení turnaje si připravil trenér domácích dorostenců Hynek Vrabec, který také účastníkům předal vítězné poháry.

Na 4. místě skončilo družstvo Hrádku n. N., třetí příčku si vybojovali hráči Mondi Štětí, když získali 5 bodů (remíza s Doksy), 2. místo vybojovali domácí dorostenci, kteří se nechali zaskočit hned v prvním zápase družstvem Doks, a tak za dvě vítězství získali 6 bodů. Vítězem celého turnaje se stali právě dorostenci TJ Doksy s celkovým počtem 7 bodů.

Cenu pro nejlepšího střelce (4 góly) vybojoval O. Lebruška z domácího týmu.

„Závěrem bylo konstatováno a rozhodčími také potvrzeno, že fotbal se hrál rychlý bojovný a hlavně se hráči vzájemně k sobě chovali sportovně.“

Turnaj byl obsazen třemi rozhodčími OFS Česká Lípa, a to L. Řeháčkem ml., J. Ujkou a L. Böhmem. Hrálo se pod vlivem podzimního počasí, byla mlha. I když nesvítilo sluníčko rozešli se dorostenci s usměvavými tvářemi a přáním účasti na dalším ročníku novoborského fotbalového turnaje 2012.