Celkoví vítězové prošli celodenním kláním bez porážky, když ve svých pěti odehraných utkáních ztratili body pouze díky dvěma remízám 1:1, a to s domácím Spartakem Žandov a českolipským Arsenalem.

Druhé místo obsadil celek FAŠV Varnsdorf, bronzové medaile vybojoval Arsenal, který nasbíral stejně bodů (10) jako druhý tým, avšak o konečném pořadí rozhodoval vzájemný duel právě s Varnsdorfem (1:2).

Čtvrtou pozici vybojoval žandovský Spartak, páté místo patřilo hráčům českolipské Lokomotivy a s poslední šestou příčkou se museli smířit mladíci FC Nový Bor.

„Turnaj, který se odehrál systémem každý s každým, byl velmi povedený a napínavý až do posledního zápasu, kdy hrál Žandov s Arsenalem. Domácí po letech sahali opět po vítězství, leč prohráli až po statečném boji," informoval Ivan Bílek, hlavní organizátor fotbalového klání. „Prvenství obhájil tým z Mostu, který, i když měl mladší kluky, ukázal fotbalovou vyspělost," konstatoval Ivan Bílek a doplnil, že nejlepším střelcem turnaje se stal až po dodatečném rozstřelu nejmenovaný útočník vítězného družstva se 4 góly.

Radost FŠ MOST z obhajoby loňského prvenství.Zdroj: Ivan Bílek

Nejlepším brankářem byl zvolen domácí miláček publika Václav Trégr. „Véna famózně zachytal především proti Varnsdorfu, proto remíza 1:1 je i jeho zásluhou."

„Závěrečné předávání cen ozdobil legendární fotbalista a bývalý reprezentant Ladislav Vízek, který všechny oslovil svou výřečností a lidovostí."

Podle slov Ivana Bílka byl 7. ročník turnaje Pohár města Žandova pro něj osobně úplně poslední aktivitou v místním fotbale. „Bohužel se mi nepodařilo prosadit v minulém zastupitelstvu výstavbu tréninkového hřiště pro mládež, a když pak vidím rozvoj sportovních areálů v okolních městech, například doslova budovatelské nadšení Oty Raitera v Kamenickém Šenově, tak je mi to líto. U nás je nyní místo tréninkové plochy skladiště štěrku… I z těchto důvodů po osmi letech práce nejen s mládeží se s fotbalem v Žandově loučím. Svou energii a čas budu nyní věnovat dokončení obnovy barokního areálu v sousedním Jezvé," vysvětlil své rozhodnutí Bílek.

Ladislav Vízek v Žandově.Zdroj: Ivan Bílek

Domácí tým s Ladislavem Vízkem.Zdroj: Ivan Bílek