„Pro nás to byl první zápas po čtyřech měsících. S výsledkem, výkonem, stejně jako s kvalitním terénem, jsem spokojený,“ sdělil Deníku hostující kouč účastníka I. B třídy Jakub Ujka, jenž si prověřil 18 hráčů. „Pět lidí mi ještě chybělo, ale i tak si myslím, že v úvodní prověrce kluci obstáli.“

Mimoň v prvním poločase hodně zakombinovala se sestavou. „Příležitost dostali ti, kteří doposud nehráli tak často. Po obrátce jsme pak udělali změny. Ale musím říct, že Bukovany mají velice šikovný a sympatický mančaft,“ netajil mimoňský trenér Michael Šimek.

Družba šla do trháku brankami Kýčka a Neliby z 13., resp. 18. minuty. Pět minut ořed koncem I. půle snížil Novotný a zavelel tak k obratu Jiskry. Ten nastal po pauze, kdy se během deseti minut trefili Šiška a Špaček (3:2).

„Bukovanští opravdu hráli velmi dobře. Myslím si, je to můj názor, že jejich současné postavení v tabulce B–třídy neodpovídá kvalitám mužstva. Podle mě mají na víc,“ vysekl soupeři uctivou poklonu vedoucí mimoňského mužstva Pavel Novák, který doplnil: „Každé utkání je jiné. Pořád se jedná o přípravu a o vyladění optimální sestavy, nicméně my jsme zatím spokojeni, a to i díky zápasu s Bukovany.“

Jiskra Mimoň už tuto sobotu přivítá od 11 hodin na svém umělém trávníku celek Vilémova.

Mimoň – Bukovany 3:3 (1:2)

Branky: Novotný, Šiška, Špaček – Kýček, Neliba, Svoboda L. Rozhodčí Nešněra.
Sestava Mimoně: Michálek – Mikloda, Polák, Šiška, Švehla, Novotný, Vít, Sutr, Matušek, Maixner, Slavík (Krejčík, Konopiský, Hemmer, Vocásek, Špaček, Feher, Eichler). Trenér Michael Šimek.
Sestava Bukovan: I. poločas: Ramík – Vetešník, Samek, Hlubuček, Svoboda L. – Kýček, Zelinka D., Hofman, Fertig – Sedlák, Neliba. II. poločas: Fišer – Šorf Petr, Prýl, Samek (65. Hlubuček), Svoboda L. – Vetešník (65. Neliba), Zelinka D. (65. Hofman), Hovorka, Fertig (65. Majerech) – Králík, Kuzněcov. Trenér Jakub Ujka.