Po loňské premiéře v I. B třídě následovalo letos vylepšení bukovanského maxima v podobě 5. místa, které si Družba zajistila nečekanou výhrou nad Starými Splavy v posledním kole soutěže.
Bukovany byly přitom dlouho ohroženy sestupem. Která utkání tedy byla klíčová pro postup vzhůru? „Dá se říci, že zejména 3 vítězství v jarní části nás dostala ze sestupových problémů: dohrávka s Chrastavou, pak výhra v Novém Městě a také výhra doma s Heřmanicemi,“ vypíchl 3 důležitá utkání trenér Ujka.
Před začátkem letní přípravy pořádají Bukovany každoročně turnaj Memoriál M. Šťastného. Letošní ročník, který se konal minulý víkend, domácí hráči také vyhráli (účastnil se ještě bukovanský B tým, Dobranov, Zákupy, Šmarda tým a „německý tým“ dřívějšího hráče České Lípy Beránka).
„Turnaj se vydařil a já jsem byl spokojený i s výkonem našich hráčů. O výsledky ale příliš nešlo. Nejdůležitější bylo, že se nikdo nezranil. Pro mne samotného to bylo spíš zpestření dovolené,“ podotkl k turnaji Ujka, který měl také první možnost vyzkoušet v něm brankářskou posilu z Nového Oldřichova. „Podešva hrál všechny zápasy za naše áčko a nechytal vůbec špatně. Já ho znám, protože jsem ho trénoval před pár lety v dorostu, takže jsem takříkajíc věděl do čeho jdu. Jsme domluvení, že bude za nás hrát i v příští sezoně. Chybí už jen průkazka…“
Další hráče do sestavy už Jakub Ujka nehledá, protože má prý široký kádr. A to přitom musel po zimní přestávce několikrát sám do zápasu naskočit, protože lavička zela prázdnotou. „Na jaře nás sice hrálo málo, ale měli jsme 6 zraněných hráčů. Když budou všichni zdraví, tak budeme mít k dispozici 17 hráčů,“ říká a dodává, že mají všichni, po úspěchu v závěru uplynulé sezony, velkou motivaci bojovat v horní polovině tabulky také sezonu následující. První trénink čeká svěřence Jakuba Ujky až 29. července, a poté budou hrát ještě přípravná utkání – 2. 8. Loko Č. Lípa (doma), 9. 8. Jablonné (od 17 hod. v Jablonném).