V předposledním kole republikové fotbalové soutěže mužů Fortuna divize B úspěšně sehrál českolipský Arsenal velice důležité utkání o udržení. Doma přivítal TJ Tatran Rakovník, který byl dva body před Lípou.

Vše na sebe vzal v osmé minutě Lacek, když se prokličkoval až před gólmana a nedal mu šanci.

Předseda Jan Chadraba k tomu řekl: „Dnes to byl veledůležitý zápas, Láca to v první půli krásně trefil, tím nás dostal trošku na koně. Pak jsme bojovali, bojovali a prostě zase jen bojovali. O záchranu se jinak nehraje, jen srdcem a bojovností.“

Arsenal Česká Lípa - Tatran Rakovník 1:0 (1:0)

Úvod utkání vyšel parádně domácímu mužstvu, kdy Lacek z vlastní poloviny prošel až před soupeřovo vápno a nádhernou střelou zajistil Lípě vedení.

V dalších minutách se hrálo převážně o střed pole, a i když hosté měli několik šancí, defenziva Lípy pracovala dobře a držela jednogólový náskok.

Do druhého poločasu hosté změnili taktiku, začali hrát na kratší přihrávky a tím si vytvořili i několik gólových šancí, jenže v cestě jim stál dobře chytající českolipský gólman Honza Chadraba.

Trenér hostí Pavel Koutenský k tomu řekl: „Prohráli jsme důležitý zápas sezony. Dostali jsme gól po situaci, kterou hráči slyšeli sedmkrát v týdnu a pětkrát před zápasem. Bohužel máme takové mužstvo a hráče, kteří si nedokáží udělat pořádek na hřišti. Druhý poločas jsme začali hrát na krátké přihrávky. Vytvořili jsme si asi čtyři šance, jenže když je nedokážeme proměnit, tak stačí Lípě jeden gól a tím se v tabulce dostala před nás.“

Předseda českolipského klubu Chadraba ještě dodatečně prohlásil: „Dovolte mi, poděkovat Milanu Lupoměskému a firmě Mirobus za to, že nám umožnil zahrát si divizní soutěž. A my uděláme ještě maximum pro to, abychom ten poslední zápas zvládli a pak se radovali z toho, že jsme v České Lípě udrželi republikovou soutěž. Ještě jednou díky.“

Poslední zápas letošní sezony sehraje českolipské mužstvo na hřišti v Ostré, a to v sobotu 16. června od 17 hodin.

Branka: 8. Lacek. Rozhodčí: Teuber, ŽK: 2:2. Diváků: 220.
Česká Lípa: Chadraba - Hauer, Vodrážka, Malý - Vacek, Valta, Lacek (84. Frömmel), Mígl, Hodač (46. Zemánek) - Kaňkovský, Sedláček (90. Hrdlička).

Divize B.Zdroj: Deník

Miroslav Dalík