Celou výstavbu fotbalového areálu, vyjma umělého trávníku, finančně zajistilo město Jablonné v Podještědí, které uvolnilo na výstavbu přes milion korun.

Umělý trávník 3. generace a jeho pokládku financovala Fotbalová asociace ČR z dotací MŠMT v rámci projektu „Výstavba unifikovaných minihřišť Grassroots UEFA".

Této události se zúčastnili i pozvaní hosté. Za vedení města pan starosta Jiří Rýdl, za Liberecký KFS pan Emil Ubias a za OFS v České Lípě to byli předseda Karel Fischer a sekretář Milan Hornych.

Na celém velmi dobře zorganizovaném slavnostním otevření hřiště se podílel fotbalový oddíl TJ TATRAN Jablonné v Podještědí a Fotbalová akademie MAHO sport. Tyto dvě organizace spolu již delší dobu úzce spolupracují, a toto je velký úspěch jejich vzájemné spolupráce.

V novém fotbalovém areálu se budou připravovat všechny mládežnické týmy obou organizací. Těm by to mělo přinést hlavně v zimním období velmi kvalitní přípravu pro jarní část sezony.

Pro Jablonné a okolí je vybudování hřiště veliká událost. Zdejší mládežnické týmy mohou v zimních měsících využívat nejen místní tělocvičnu u ZŠ v Jablonném, ale i nově otevřenou arénu s umělou trávou. Pro všechny malé fotbalisty je to nová motivace.

Věřme, že se ještě rozroste již tak dost široká základna fotbalistů v Jablonném. Dnes jim lze nabídnout opravdu velmi kvalitní podmínky pro rozvoj jejich fotbalových základů. Fotbal v Jablonném dostal nyní nový impuls a všichni věří, že se dostane do vyšších pater, kam historicky patří.

Celou akci organizátoři vylepšili kulturním vystoupením mažoretek z Nového Boru. Ty pod vedením Dany Chodurové mladší a její maminky Dany Chodurové předvedly to nejlepší ze svého umění. Jejich vystoupení sklidila vždy veliký potlesk.

V neposlední řadě je potřeba poděkovat všem lidem a sponzorům, kteří se na celé výstavbě podíleli. Bez jejich pomoci bychom tento nádherný areál v Jablonném nikdy nevybudovali.

Všichni věříme, že v tomto novém areálu budou opět vyrůstat nové fotbalové hvězdy.

Marek Holub