Už pouze dva své zástupce má českolipský okres v letošním ročníku Poháru Libereckého krajského fotbalového svazu.

Odehrané středeční 2. kolo rozhodlo o tom, že Skalice se ve čtvrtfinále utká s Frýdlantem a Stráž pod Ralskem vyzve Velké Hamry.

Skaličtí doslova rozsekali domácí Libštát vysoko 10:1.

„Zahráli jsme si na kvalitním trávníku, kluci si zastříleli a samotný výsledek napovídá tomu, jaký průběh zápasu to byl,“ měl radost skalický kormidelník Zdeněk Baťka. „Náš gólman Tomáš Osmančík měl právě ve středu narozeniny, tak jsme mu chtěli dát malý dárek v podobě toho, že utkání odehrajeme bez inkasované branky. Ale to se jaksi nepovedlo,“ poznamenal s lehkým úsměvem kouč Baťka, který už myslí na sobotní mistrovský duel v Bílém Kostele. „Netěším se na tamní hřiště, na kterém se nám vždycky hrálo špatně, ale pokud podáme optimální výkon, tak bychom měli bodovat.“

FK Stráž pod Ralskem si postup zajistil už před dvěma týdny v předehrávce se Cvikovem (4:0).

Z poháru však vypadly Doksy, a to na půdě osmého týmu tabulky I. A třídy z Pěnčína. Utkání rozhodl ojedinělý rychlý brejk domácích z 81. minuty, kdy se po levé straně probil do pokutového území Patrik Ferenc a střelou podél vybíhajícího gólmana Eberhalta zařídil postup pro svůj tým do dalších bojů.

Dokští se tak mohou už plně soustředit pouze na své jarní zápasy v krajském přeboru. Ten nejbližší je čeká v sobotu v Českém ráji, přesněji v Rovensku pod Troskami.