Česká Lípa - Vzájemný duel v nejvyšší krajské soutěži st. žáků byl jasnou záležitostí pro hosty, kteří vyhráli jednoznačně 11:0 (8:0). Potvrdili tím papírové předpoklady, které je do role favorita pasovaly už předem, a to vzhledem k ročníkům narození jednotlivých hráčů obou týmů. „I přes tento handicap nás s kolegou Kavenským hodně mrzí, jak kluci k zápasu přistoupili. Arsenal odehrál většinu utkání na naší polovině, vyhrál zaslouženě, ale my jsme mu vysoké vítězství darovali velmi lacino," uvedl kouč Lokomotivy Jaroslav Albrecht.

V I. A třídě ml. žáků bylo derby mezi Lokomotivou a Arsenalem mnohem vyrovnanější, i když hosté měli výborný začátek a vedli už 3:0. Svěřenci trenérů Petra Floriána a Jana Starého však dokázali ještě do přestávky vyrovnat na 3:3. Krátce po přestávce šli do vedení opět hráči ze stadionu u Ploučnice zásluhou Vojtěcha Kříže. Konečnou remízu zařídil z pokutového kopu po faulu na Martina Babice domácí David Plůcha, autor hattricku.

„Derby bývá vždy bojovné, proto jsme věděli, že nás na Lokomotivě nečeká lehký zápas. Měli jsme sice po celé utkání mírnou převahu, když Lokomotiva doháněla náš gólový náskok, ale vedení se nám nepodařilo uhájit. Přesto musím kluky pochválit za bojovnost," hodnotil prestižní městské derby mladších žáků lodivod Tomáš Kucr. Jeho svěřenci zítra dopoledne přivítají celek Semily/Bozkov, Loko jede na hřiště do Českého Dubu, kde se postaví proti FK Jablonec/Podještědí.