Karel Kaňkovský svými čtyřmi góly pokořil soupeře a hlavně dovedl svůj tým ke třem cenným bodům.

„Byly to takové náhodné góly,“ řekl na konto svých čtyř zásahů útočník Arsenalu a pokračoval: „Čekal nás těžký zápas se soupeřem ze spodní části tabulky. Věděli jsme, že musíme Hrobce porazit, a asi právě proto jsme měli svázané nohy. Sice jsme vedli 2:1, ale soupeř stav deset minut před koncem otočil na 2:3.

Co jste si v tu chvíli říkal?

Že je to v pytli. A už jsem v nějaký obrat fakt nevěřil.

Ale ten zvrat nastal.

No právě že ano! To jsem nejprve uplatnil svůj důraz ve vápně a dal na 3:3, a pak dal ten čtvrtý gól hlavou po trestňáku. Taky náhoda. (smích) Ale rozhodně se nám vyplatila vůle a chuť po vítězství v závěru zápasu.

ČTĚTE TAKÉ: Kaňkovský čtyřmi góly zajistil Lípě tři body!

Je asi zbytečné ptát se, jaké pak byly pocity.

Pocity? Krásný, moc hezký. Vyhrálo se, tři body jsou doma. Tak jsme to trošku oslavili.

Trošku? Takové vítězství s vašimi čtyřmi trefami? Navíc jste měl v sobotu i svátek!

To ano, ale hned v neděli ráno jsem musel jít do práce, takže jsem to s oslavou nemohl přehánět.

V září jste se zranil a vedení klubu avizovalo, že pro vás podzimní sezona skončila. Čím to, že pořád hrajete?

Hraji, ale se sebezapřením. Mám utržený meniskus v pravém koleni a fakt jsem si myslel, že na podzim hrát už nebudu. Jenže bez fotbalu to nejde. (úsměv) Nastupuji na hřiště se zatejpovaným kolenem a zatím to celkem jde. Každopádně v prosinci už půjdu na operaci a měsíc budu marodit, což mně tak akorát vychází do doby, než začne zimní příprava na jaro.

Od příštího týdne startuje projekt Deník nám fandí. Slyšel jste o tom něco?

No jasně! S klukama v Arsenalu při focení jsme se o tom bavili a shodli se, že je to dobrý nápad. Že se v tištěných novinách pravidelně a postupně objeví všechny týmy z celého okresu, od dospělých až po ty nejmenší. A já se těším, až začne hrát fotbal i můj malý syn. Snad bude tenhle projekt v Deníku pokračovat třeba i za čtyři roky, kdy by měl hrát za přípravku. To si pak fotku s jeho týmem určitě schováme.