Loko Č. Lípa B – Zahrádky
3:3 (1:2), 5:3 na PK

Sokol vedl v průběhu prvního poločasu už 0:2, když se trefili Pilař a Šedivý. Domácí však do přestávky stačili snížit Zlatníčkem, aby ve druhé půli utkání otočili ve svůj prospěch a využili tím převahu o jednoho muže navíc, protože po druhé žluté kartě byl vyloučen Lukačka.

Na 2:2 vyrovnával Škaloud, do vedení pak poslal Lokomotivu Horáček. O postupujícím do dalšího kola ale nakonec musely rozhodnout penalty, těsně před koncem střetnutí srovnal na 3:3 znovu Šedivý. V pokutových kopech byla lepší Lokomotiva, která nezaváhala ani jednou, přičemž rozhodující desítku proměnil Bukáček starší. Rezerva Lokomotivy tak postupuje do další rundy poháru Českolipského deníku.

V úvodu zápasu byli aktivnější hosté, první kombinace Bardy s Pilařem ještě gólová nebyla, ale oba fotbalisté si spolupráci zopakovali také o minutu později, a to už Jakub Pilař nezaváhal – 0:1. Poté šancí viditelně ubylo, brankář Zahrádek Kádě musel být na pozoru při Horáčkově přímém kopu, který nakonec skončil nad brankou.

Vzápětí vyrobili domácí hrubku v obraně, po níž běžel Pilař sám na gólmana Kaprase, jenž s vypětím všech sil vyrazil míč alespoň na roh. V 15. minutě předvedl one man show František Šedivý, který se zmocnil balónu, ze soupeřů udělal statisty a po krásné kličce Kaprasovi zavěsil do prázdné branky – 0:2. Hostitelé ani za dvoubrankového deficitu neskládali zbraně, ale z Horáčkovy střely byl pouze roh a Šlajsův trestný kop vytěsnil Kádě.

V další fázi utkání pálily pouze Zahrádky, ze standardních situací se neprosadili ani Barda, ani Lukačka. Své střelecké štěstí neustále zkoušel Horáček, ale jeho chvíle měla teprve přijít. V 38. minutě se domácí dočkali snížení. Po odmávaném ofsajdu brankář Kádě rychle rozehrál, jenže míč poslal jen na kopačky Šlajse, který předložil Horáčkovi. Horáček pak vybídl ke skórování Leoše Zlatníčka a ten jeho nabídkou nepohrdl – 1:2.

Nástup do druhého poločasu měla Lokomotiva jako z partesu. Horáček z úhlu vystřelil na Káděho, který balón neudržel, a pohotový Petr Škaloud doklepl hrací předmět do branky – 2:2. O pět minut později fauloval Lukačka, a protože už jednu žlutou kartu měl, musel předčasně pod sprchy. Domácí pak uzamkli svého soupeře na jeho obranné polovině a vytvářeli si šance.

Horáček s Matysem ale neměli přesně seřízená mířidla. V 71. minutě se už agilně hrající Miroslav Horáček prosadil. Po vyhraném souboji Škalouda pádil sám na brankáře Káděho a po pěkné kličce zasunul kulatý nesmysl za čáru – 3:2. Lokomotiva tak dokonala obrat z 0:2 na 3:2.

Deset minut před koncem domácímu strážci svatyně Kaprasovi zatrnulo, když si po přímém kopu hostů dal Vnuk málem vlastní gól. Pojišťovací trefu měl na noze Matys, který vystřelil z úhlu, ale obránce Zahrádek zachránil situaci na brankové čáře. Na Bžundě se nakonec servírovaly jako dezert pokutové kopy. Pár vteřin před závěrečným hvizdem dostal přesnou přihrávku František Šedivý a křížnou střelou srovnal na 3:3.

V penaltách byla úspěšnější Lokomotiva, její střelci nezaváhali ani jednou. Za Zahrádky neproměnil Doležal, a když rozhodující desítku dal Bukáček, mohlo se na „Lokádě“ začít slavit. Rezerva Lokomotivy tak po penaltách vyřadila Zahrádky.

Trenér Lokomotivy B Jan Horáček: „Vyhráli jsme na penalty, ale to se nemělo stát, abychom to dotáhli až na pokutové kopy, protože tam už je to vabank. Byli jsme zbytečně zbrklí, nakopávali jsme míče. Navíc když měli vyloučeného hráče, tak jsme to měli hrát v klidu. Vedli jsme o gól a v poslední minutě si necháme dát branku.“

Branky: 38. Zlatníček, 50. Škaloud, 71. Horáček – 2. Pilař, 15. a 90. Šedivý.
Penalty proměnili: Škaloud, Matys, Horáček, Šlajs, Bukáček – Pilař, Wencelius, Šedivý. Penaltu neproměnil: Doležal. Rozhodčí: Paulus – Hrbáček, Řeháček ml. ŽK: 1:1. ČK: 0:1. Diváci: 50.
Sestava Lokomotivy: Kapras – Žiška, Vnuk, Volešák Jan, Šlajs, Heller, Fara, Škaloud, Horáček, Zlatníček, Šindelář (Patka, Matys, Bukáček st., Volešák Jar.).
Sestava Zahrádek: Kádě – Rous, Doležal, Lukačka, Třešnák, Fiala, Piskor, Šedivý, Barda, Wencelius, Pilař (Gabriel, Kalus).

Michal Šandor